sofa

Jaką sofę wybrać do pokoju dziecięcego?

Posiadanie własnego dziecka oznacza dla rodziców konieczność zadbania o wiele istotnych potrzeb oraz wymagań. Jedno z nich stanowi odpowiednie urządzenie pokoju dziecięcego. Ważne jest więc zadbanie o odpowiednią przestronność, jak również kolorystykę takiego miejsca. Nie bez znaczenia są też właściwie dobrane meble, szafy, stoliki, krzesła, itp. Do grona istotnych elementów, odgrywających kluczową rolę w pokojach dla dzieci zaliczają się również sofy. Wiele osób zastanawia się, jaka sofa dla dziecka będzie idealnym wyborem. Okazuje się, że na rynku istnieje bardzo wiele rodzajów i modeli stworzonych z myślą o młodszych użytkownikach. Wybranie optymalnego rozwiązania jest więc nie lada wyzwaniem dla osób odpowiedzialnych za urządzanie takich pokoi.

Sofa amerykanka czy narożnik z fotelami? Czym się kierować przy wyborze sofy do pokoju dziecięcego?

Podczas przeglądania ofert obejmujących możliwość zakupu sof do pokoi dziecięcych, warto pamiętać, że takie elementy umeblowania powinny się charakteryzować przede wszystkim wysokim poziomem funkcjonalności, który idzie w parze z atrakcyjnym wyglądem. Porządny, wysokiej jakości mebel zapewni młodszym użytkownikom spokojny i bezpieczny sen. Oprócz tego narożniki z fotelami mogą stanowić w pokojach dziecięcych miejsca, gdzie możliwy jest przyjemny wypoczynek, jak również zabawa, czego nie można powiedzieć o zwykłych łóżkach. Warto zaznaczyć, że stanowią produkty, które można bez większych problemów kupić w praktycznie każdym sklepie z meblami. Są to elementy wyposażenia charakteryzujące się odmiennymi kształtami, kolorami, wzorami czy też sposobami rozkładania. Można je więc dopasować do potrzeb dziecka, jak również do różnorodnych wnętrz i stylizacji. Zaletą współczesnych sof do pokoju malucha są różnorodne typy dostępnych materacy mających istotny wpływ na komfort, a także jakość oraz bezpieczeństwo wypoczynku. Przy wyborze sofy do pokoju dziecięcego warto zwrócić uwagę na rozmiar. Powinien być dostosowany do wielkości pomieszczenia, w którym się znajduje, jak również do wzrostu pociechy. Warto mieć na uwadze to, że dzieci stale rosną, więc sofy nie mogą być idealnie dopasowane do aktualnej wartości tylko lepiej, gdyby były trochę większe. Modele charakteryzujące się długością 130-160 cm są idealnym wyborem dla kilkulatków. Jeśli jednak mamy do czynienia ze starszym, nastoletnim dzieckiem, wówczas lepsze rozwiązanie stanowią sofy o rozmiarze 180 cm. Oczywiście, zwykle pokoje dziecięce posiadają dość małe rozmiary, więc dobrą opcją będzie sofa amerykanka dla dziecka rozkładana. Taki element umeblowania oferuje możliwość rozkładania i składania, więc w ciągu dnia możliwe jest zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Rzecz jasna, mechanizm powinien być maksymalnie łatwy w obsłudze. Cała konstrukcja musi z kolei bazować na solidnym stelażu oraz wysokiej jakości materacach i materiałach tapicerowanych.

Co jeszcze warto wiedzieć o wyborze porządnej sofy do pokoju dziecięcego?

Jeśli chodzi o zapewnienie wysokiego poziomu komfortu, to wygodna sofa jednoosobowa dla dziecka powinna być pozbawiona łączeń. Istotną kwestię stanowi również właściwie dopasowany materac. Dobry wybór to między innymi materac typu sprężynowego, kieszonkowego, który jest pokryty pianką poliuretanową oraz obszyty bawełnianym materiałem czy skórą. Przy wyborze sofy do pokoju dziecięcego warto pamiętać, aby materac nie był za twardy ani za miękki. Musi bowiem wspierać utrzymywanie prawidłowej pozycji kręgosłupa podczas snu, a to szczególnie istotna kwestia w przypadku maluchów, które intensywnie rosną.  Sofa pojedyncza dla dziecka powinna być odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy też przeciążenia. Jej poszycie musi z kolei wykazywać odporność na powstawanie plam, zabrudzeń i działanie czynników powodujących alergie. Warto sięgać między innymi po sofy, które posiadają zdejmowane pokrowce. Materiał można łatwo zdjąć po to, aby wyprać go w pralce. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo łatwe utrzymanie odpowiedniej czystości i poziomu higieny.