Ogrzewanie folią grzewczą - jak to działa?

Współcześnie dostępne jest wiele urządzeń grzewczych, które działają niezawodnie i pozytywnie wpływają na utrzymanie ciepła w pomieszczeniach. Jedną z ciekawszych rozwiązań jest folia grzewcza, czyli niezwykle cienki i elastyczny grzejnik, który działa na podczerwień. Jest on dostępny w różnych mocach grzewczych. Warto wiedzieć jak działają takie folie, gdzie można je wykorzystać oraz co warto wiedzieć na ich temat.

Gdzie stosuje się folie grzewcze?

Folie grzewcze Red Snake zwykle wykorzystuje się do ogrzewania podłogowego i ściennego, zwłaszcza w domach, mieszkaniach, a także w biurach i budynkach publicznych. Folie grzewcze bardzo często można tez wykorzystać do ogrzewania hali magazynowych i przestrzeni przemysłowych. Szczególnie poleca się stosowanie tego rozwiązania tam, gdzie ważna jest precyzja grzewcza, a także elastyczność i bezpieczeństwo. Warto zaznaczyć, że ogrzewanie podłogowe foliami grzewczymi można stosować jako główne źródło ogrzewania pomieszczeń lub jako dodatkowe ogrzewanie, które daje dodatkowy komfort. Cały system jest niezwykle prosty w montażu i można go stosować podczas remontu w istniejących już budynkach lub w nowych domach.

Jak działają folie grzewcze?

Folia grzewcza to nic innego jak elektryczny grzejnik z grzałką grafitową, który wytwarza ciepło pod wpływem oporu elektrycznego. Wytwarzane ciepło ogrzewa przedmioty będące w najbliższym zasięgu. Stosując folie grzewcze w ogrzewaniu podłogowym, nagrzana zostanie podłoga, sufit, a także ściany i przedmioty znajdujące się w otoczeniu. Długa podczerwień, która emituje z folii, ma podobne działanie do promieni słonecznych, które także ogrzewają to co znajduje się w zasięgu. Ogrzewanie długą podczerwienią ma zastosowanie we wszystkich instalacjach, w których zastosowana jest folia grzewcza. Proces nagrzewania pomieszczenia, jest zależny od tego, gdzie ją umiejscowiono, a także od tego czy moc folii jest właściwie dobrana do warunków i potrzeb.

Rodzaje folii grzewczej

Folia grzewcza Red Snake ma bardzo dobre opinie wśród użytkowników. Warto jednak zaznaczyć, że dostępne jest wiele rodzajów folii grzewczej. Można je sklasyfikować według kilku parametrów takich jak:
  • zasilanie,
  • moc grzewcza,
  • szerokość produktu,
  • możliwość cięcia folii,
  • konfiguracja grzałki,
  • grubość folii.
Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, można dobrać idealny produkt pasujący do swoich potrzeb.

Zastosowanie folii grzewczej

Folia grzewcza charakteryzuje się elastyczną i niezwykle cienką budową, a także różnym napięciem elektrycznym i szeroką gamą mocy. Dzięki temu posiada ona bardzo wiele zastosowań. Jak wspomniano wcześniej, z powodzeniem można ją wykorzystać w różnych typach budynków. Tego typu systemy grzewcze, można zastosować np.
  • pod panelami podłogowymi, winylowymi,
  • pod płytkami, kamieniem, gresem,
  • pod deskami,
  • pod wykładziną,
  • pod wylewką tradycyjną, anhydrytową, przemysłową,
  • pod suchą zabudową.
Ponadto z powodzeniem, można je wykorzystać jako ogrzewanie ścienne, ogrzewanie pod lustrem, a nawet ogrzewanie sufitowe. W halach czy magazynach można także wykorzystać folie grzewcze jako ogrzewanie poszczególnych miejsc pracy.

Jakie są zalety folii grzewczych na podczerwień?

Folie grzewcze przede wszystkim charakteryzują się niskim kosztem eksploatacji, a także niskim kosztem inwestycji w porównaniu do innych systemów grzewczych. Bardzo ważne jest także to, że cały system jest bezawaryjny, a także szybki i prosty w montażu. Folie grzewcze są także bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Nie ma ryzyka wybuchu, czy poparzenia. Gwarantują one równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu, a także ogrzewanie płaszczyznowe na niższych temperaturach. Bardzo ważny jest także niezwykle szybki efekt grzewczy oraz możliwość precyzyjnego regulowania temperatury.  Zastosowanie folii grzewczych to także spora oszczędność miejsca. Folie grzewcze to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Warto rozważyć jej zastosowanie, aby osiągnąć naprawdę ciekawy efekt. Folie tego typu świetnie nadają się także do ogrzewania bardziej niestandardowych powierzchni i przestrzeni.