Jak działa zamek depozytowy?
Z pewnością w wielu filmach, szczególnie w tych amerykańskich, niejednokrotnie widziałeś sceny związane ze skrytkami. Pojawiały się one na przykład w kontekście włamań do mieszkań czy banków. Niemalże każda rodzina posiadała swoją własną skrytkę do przechowywania najcenniejszych rzeczy, ale czy tak samo wygląda to w rzeczywistości?
W sferze publicznej najczęściej ma się do czynienia z zamkami depozytowymi, które są wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem w obiektach jak siłownie, baseny, parki rozrywki itd. Wrzucając monetę, można przechować swoje rzeczy w jednym miejscu, a następnie odebrać je po skończonej aktywności. Jakie są jeszcze inne rozwiązania oprócz zamków depozytowych do szafki?
W jakim celu korzysta się ze skrytek oraz sejfów?
Do najważniejszych powodów zalicza się m.in. przechowywanie:
- złota — sztabki złota to przy obecnej inflacji i spadku wartości pieniądza jedna z najlepszych inwestycji. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy chce się je odpowiednio zabezpieczyć i w najlepszy sposób je przechowywać. Nasuwa się od razu myśl, że powinno być to miejsce nieoczywiste, najlepiej trudno dostępne, ale dodatkowym i niezwykle istotnym zabezpieczeniem jest, chociażby sejf zamykany na kod dostępu.
- Dzieł sztuki, biżuterii i innych niezwykle drogich przedmiotów. Niestety, ale w dzisiejszych czasach takie rzeczy nie mogą być łatwo dostępne. Trzeba je schować i odpowiednio zabezpieczyć, aby mieć pewność, że nie zostaną skradzione lub uszkodzone.
- Rzeczy osobistych — najlepszym przykładem jest tutaj oczywiście basen czy siłownia, gdzie w szafkach zamykanych na klucz przechowuje się swój telefon, portfel czy ubrania.
- Listów, starych zdjęć i innych, bardzo często wieloletnich, starych, pamiątek. Tym razem są to rzeczy o ogromnej wartości, ale nie tej finansowej. Wspomnienia są cenniejsze niż złoto, dlatego w skrytkach umieszcza się takie przedmioty, aby mieć pewność, że nie ulegną uszkodzeniu i pozostaną z nami w dobrym stanie jeszcze przez wiele lat.
Według wielu danych statystycznych, Polacy w skrytkach najczęściej przetrzymują gotówkę, złoto, biżuterię, dyski z danymi lub dzieła sztuki.
Jak działa zamek depozytowy?
Zamki depozytowe to rozwiązanie, które umożliwia skorzystanie z szafki, na przykład na ubrania po wrzuceniu do niego monety. Wówczas można zamknąć skrytkę, a kluczyk zabrać ze sobą. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie stosowane w szatniach, magazynach, szafkach basenowych, marketach lub innych obiektach użytku publicznego.
Najczęściej z takiej szafki depozytowej można skorzystać dopiero po wrzuceniu monety, zazwyczaj nominale od 1 do 5 zł. Bardzo często takie zamki przyjmują również zagraniczną walutę, na przykład 1 euro. W zależności od tego, z jakiego rozwiązania skorzystał właściciel obiektu, po skorzystaniu z szafki monety zostają zwrócone lub pozostają w specjalnie magazynowanym pojemniku, a więc generuje zysk dla jego właściciela.
Mechanizm w takim przypadku jest prosty. Po pierwsze wrzucasz pieniążek, następnie wkładasz swoje rzeczy i zamykasz szafkę, a na koniec zabierasz klucz ze sobą. Z pewnością wielokrotnie spotkałeś się z sytuacją, w której albo Ty, albo ktoś z Twoich bliskich, znajomych zgubił klucz. Co w takim razie w sytuacji, kiedy okaże się, że klucz do zamka depozytowego zniknął? Na szczęście w większości sytuacji nie powinien być to ogromny problem. Właściciel obiektu lub pracownicy dostępni na recepcji powinni mieć specjalny klucz, który powinien pasować do każdej szafki, aby móc otworzyć ją awaryjnie właśnie w tego typu sytuacjach.
Zamek depozytowy do szafki to bardzo proste, ale i skuteczne rozwiązanie we wszelkich pomieszczeniach gdzie wymagana jest przebieralnia. Co więcej, sprawdzą się one również w sklepach czy supermarketach. Umożliwią klientom obiektu przechowania prywatnych rzeczy w bezpiecznym, często monitorowanym przez wyznaczoną osobę miejscu, zwiększą komfort robienia zakupów, który powinien stać na pierwszym miejscu. Jeśli interesują Cię takie rozwiązania, koniecznie zajrzyj na stronę https://www.euro-locks.pl/.