księgowość

Jaki plener ślubny wybrać?

Plener ślubny to piękna pamiątka dla młodej pary i całej rodziny, dlatego warto zadbać o to, aby te zdjęcia były naprawdę wyjątkowe. Co ważne, nie musi odbywać się tego samego dnia co ceremonia, a wręcz przeciwnie - możesz go zorganizować zarówno przed weselem, jak i po nim. Wówczas będziesz mieć więcej czasu na sesję, a tym samym lepiej się do niej przygotować. Jaki plener ślubny w Warszawie warto wybrać?

Plener w mieście

Miejskie plenery ślubne są obecnie bardzo modne. W centrach dużych miast często można spotkać młode pary w ślubnych strojach, które ustawiają się do zdjęć na rynku, przy ratuszu bądź na tle miejskiej fontanny. Taki plener ślubny może się odbywać w Waszym miejscu zamieszkania, jak i w innym mieście, które przypadło Wam do gustu. Czasami sesja jest jednocześnie sentymentalną podróżą po miejscach, gdzie nowożeńcy spędzali dużo czasu, gdy się poznawali. Niezależnie jednak od tego, jakie miasto wybierzecie, musicie wcześniej spisać listę miejsc, jakie chcecie odwiedzić. Ponieważ dobry plan działania sprawi, że plener ślubny w Warszawie przebiegnie sprawnie i zdążycie zrealizować wszystkie zdjęcia jednego dnia.

Plener na łonie natury

Wiele młodych par decyduje się na plener ślubny na łonie natury. W tym celu możecie wybrać się do pobliskiego parku, lasu lub na łąkę. Ciekawym pomysłem będzie również wyjazd nad jezioro czy nad morze. Wspaniale będą wyglądać także zdjęcia zrobione w górach - zarówno w lecie, jak i w zimie. Szukając idealnego miejsca na plener na łonie natury, pamiętajcie, aby do takiej sesji odpowiednio się przygotować. Przydatne mogą się okazać buty na zmianę oraz preparaty na insekty, a w zimniejsze dni również bolerko, czapka czy kurtka. Ponieważ sesja ślubna zwykle trwa kilka godzin i jeśli zmarzniecie, to w przerwie między kolejnymi ujęciami będziecie mogli wygodnie się okryć.

Oryginalny plener ślubny

Jeśli lubicie niekonwencjonalne rozwiązania, to plener ślubny w Warszawie będzie idealną okazją, aby dać upust Waszej wyobraźni. W takim wypadku sesję możecie z powodzeniem zorganizować na lotnisku, w stadninie koni, a nawet na torze wyścigowym. Niektórzy decydują się na plener ślubny w wesołym miasteczku lub w zoo, ponieważ są to miejsca, w których dobrze się czują i lubią tam spędzać wolny czas. Oryginalnym pomysłem będzie także sesja w kinie, teatrze, na lodowisku oraz na boisku piłkarskim. Ważne, by wybrać miejsce, które idealnie odda Wasz charakter lub będzie związane z zainteresowaniami. Niekonwencjonalna sesja ślubna może obejmować również nietypowy strój lub ciekawe dodatki, które sprawią, że zdjęcia wyjdą naprawdę wyjątkowo.

Wybierając miejsce na plener ślubny w Warszawie, pamiętajcie także, by sprawdzić, czy robienie zdjęć w tym konkretnym miejscu jest dozwolone. Ponadto warto zawsze zabrać ze sobą obuwie na zmianę oraz cieplejsze ubranie i parasol na wypadek nagłej zmiany pogody. Plenery ślubne zwykle długo trwają, gdyż fotograf szuka optymalnego ujęcia, a także dobrego światła. Dlatego wybierzcie się na sesję z samego rana, ponieważ wtedy jest najlepsze oświetlenie i będziecie mieć też wystarczająco dużo czasu na zrobienie pięknych zdjęć.