samochód

Jak sprowadzić auto z Włoch?

Czy włoskie samochody cieszą się dużą popularnością w Polsce? Może nie aż tak dużą, jak chociażby szwedzkie pojazdy mechaniczne, ale i tak nie brakuje chętnych osób na to, chcących wykorzystać samochody z Włoch na polskich drogach. To fakt, że jest to nie lada propozycja, ale trzeba przyznać, że z drugiej strony - nie wiadomo jak doprowadzić do tego, aby taki włoski pojazd sprowadzić do Polski. Czas więc na to, aby zapoznać się z takimi informacjami. Całkiem możliwe, że dzięki temu więcej osób zdecyduje o tym, że taki samochód sobie kupić.

Włoskie samochody w dobrym stanie

Jak sprowadzić auto z Włoch? Zanim ktokolwiek będzie chciał udzielić odpowiedzi na to pytanie, warto zastanowić się, czy jest to w ogóle opłacalne. Okazuje się, że tak. Chociażby z tego względu, że w tamtejszych pojazdach, na wyposażeniu zawsze znajduje się klimatyzacja. Nie ma się czemu dziwić, jeżeli weźmie się pod uwagę tamtejsze temperatury. Drugą, ważną sprawą jest chociażby to, że karoseria w tamtych pojazdach jest utrzymana w bardzo dobrym stanie. Ponownie trzeba tu wspomnieć o temperaturach, jakie cechują ten kraj, mające istotny wpływ na to, co dzieje się z samochodem. A dokładnie z tym, że samochód nie rdzewieje. To fakt, że włoskie pojazdy mogą być nadmiernie porysowane, ale to akurat można usunąć tanim kosztem już w Polsce.

Kupno pojazdu z Włoch

Jak sprowadzić samochód z Włoch? Postępując zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jeżeli tylko planuje ktoś przywieźć włoski pojazd do Polski, musi pamiętać o tym, że konieczne będzie posiadanie umowy. O ile nie jest ona wymagana na terenie Włoch, o tyle jednak w do Polski nie będzie można bez niej przyjechać. Co więcej, trzeba zadbać również o to, aby w umowie znajdowały się niezbędne elementy, takie jak dane kupującego, dane sprzedającego, opis samochodu, data zakupu, itd. Do tego potrzebne będą również takie dokumenty, jak:

  • faktura - jeżeli samochód był kupowany we włoskim komisie,
  • dowód rejestracyjny pojazdu (Carta di Circolazione),
  • The European Certificate of Conformity (COC) – homologacja zgodności z wytycznymi Komisji Europejskiej.

Na samym końcu nie można zapomnieć o tym, aby sprawdzić, czy poprzedni właściciel wręczył nowemu komplet kluczyków. Tak, aby mieć pewność, że po przyjeździe do Polski będzie można bez trudu nowym samochodem się poruszać. To jednak nie koniec formalności, jakie trzeba załatwić.

Pojazd w Polsce

Do wyboru jest samodzielny przyjazd samochodem na kołach. Ewentualnie można pomyśleć o tym, aby pojazd przywieźć na lawecie. Jeżeli ktoś przyjeżdża na kołach, powinien pamiętać o załatwieniu tymczasowych tablic rejestracyjnych. Kupuje się je za 100 euro i są one ważne przez pięć dni. Nie ma więc co zwlekać, jeżeli chodzi o załatwienie wizyty w urzędzie polskim w celu dopełnienia formalności krajowych. O co dokładnie chodzi? O wszystko to, co związane jest rejestracją pojazdu w Polsce. Idąc do urzędu, należy mieć przy sobie:

  • potwierdzenie opłaty akcyzy,
  • potwierdzenie aktualnego badania technicznego wykonanego w Polsce,
  • dowód zakupu pojazdu (umowa lub faktura)
  • potwierdzenie wniesienia opłat rejestracyjnych,
  • włoski dowód rejestracyjny.

Wsparcie profesjonalistów

Jak sprowadzić auto z Włoch? Decydując się na współpracę ze specjalistami. Są firmy, które na życzenie swoich klientów sprowadzają auta z Włoch. Zresztą, nie tylko jeżeli chodzi o ten kraj, ale również wiele innych, jakie znajdują się na terenie Europy. Co więcej, są też takie osoby, jakie są w stanie sprowadzić samochód ze Stanów Zjednoczonych. Wiele osób marzy o tym, aby stać się posiadaczem amerykańskiego krążownika szos. Jeżeli tylko ktoś podążą za takimi marzeniami, to powinien zrobić wszystko, aby tego dokonać. Warto zaufać ludziom, którzy znają się na obcych rynkach motoryzacyjnych. Co więcej, mają oni takich ludzi i takie znane sobie miejsca, że można być pewnym tego, że auto zawsze będzie w odpowiedni sposób sprawdzone i z jego stanem nic się nie będzie działo. Należy więc działać - tym bardziej, że samo sprowadzenie samochodu trochę trwa.