etui

Etui silikonowe czy plastikowe - które wybrać?

Etui silikonowe czy plastikowe - które wybrać?

Etui silikonowe czy z plastiku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto szuka dobrej ochrony dla swojego telefonu. Z pewnością warto wybrać dobrej jakości etui, aby zabezpieczyć telefon przed zanieczyszczaniami i uszkodzeniami. Warto także pamiętać, że dzięki takiej ochronie korzystanie z telefonu jest wygodniejsze. Etui plastikowe czy z silikonu? Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji, dzięki którym dokonanie odpowiedniego wyboru będzie łatwiejsze.

Etui silikonowe - zalety i wady

Aby znaleźć odpowiedź na pytanie, które etui okaże się najlepsze, warto poznać wady i zalety modeli silikonowych i plastikowych. Oto zalety etui wykonanego z silikonu:

  • Duża elastyczność - etui silikonowe bardzo dobrze dopasowuje się do telefonu, dzięki czemu zapewnia wysoki poziom ochrony przed wstrząsami. Chronią także dobrze przed zarysowaniami i otarciami.
  • Estetyczny wygląd - etui wykonane z silikonu są cienkie, dzięki czemu nie powiększają optycznie telefonu i nie przeszkadzają w kieszeni.
  • Łatwość w utrzymaniu czystości - etui silikonowe można przetrzeć wilgotną szmatką lub chusteczką nasączoną specjalnym płynem i znowu jest czyste.

Etui do telefonu, silikonowe czy plastikowe? Warto poznać także wady pierwszego rodzaju:

  • Zmiana koloru - etui słabej jakości po pewnym czasie może zmienić kolor i żółknąć.
  • Po długim czasie użytkowania etui staje się sztywne.

Etui plastikowe - zalety i wady

Aby dokonać najlepszego wyboru, warto także poznać zalety etui wykonanego z plastiku:

  • Wiele możliwości - etui plastikowe to szeroka gama produktów, dzięki czemu łatwo wybrać odpowiedni dla siebie model. Często etui plastikowe dostępne są w formie pokrowca, który osłania nie tylko tył telefonu, ale także jego boki oraz ekran. Jeśli zdecydujesz się na taki model, Twój telefon będzie naprawdę dobrze chroniony.
  • Duża odporność na uszkodzenia - wiele modeli etui plastikowych wykonanych jest z poliwęglanu, który zapewnia ochronę na wysokim poziomie.
  • Lekkość - etui plastikowe nie są ciężkie, a komfort użytkowania takiego modelu jest zapewniony.

Chociaż etui plastikowe ma wiele zalet, nie jest także pozbawione wad:

  • Rozmiar - etui plastikowe są zazwyczaj duże, a więc optycznie powiększają rozmiar telefonu. Duży rozmiar może także znacznie zmniejszyć poziom komfortu użytkowania telefonu.
  • Skład materiału - trzeba zwrócić na niego uwagę, aby wybrać dobrej jakości etui. Może być to wadą dla osób, które nie mają czasu lub ochoty na poszukiwanie etui idealnego. Plastikiem nazywa się różne mieszanki, a nie każda z nich jest odporna na uszkodzenia.

Etui plastikowe czy z silikonu? Niezależnie od tego, który model wybierzesz, najważniejsza jest wysoka jakość. Korzystaj więc jedynie z oferty zaufanych sklepów, które mają wiele pozytywnych opinii i działają na rynku od przynajmniej kilku lat. Przed dokonaniem zakupów warto także zapoznać się z internetowymi rankingami etui do telefonów.

Jakie etui wybrać?

Etui silikonowe czy z plastiku? Znasz już wady i zalety obu rozwiązań. Które z nich wybrać? Warto zastanowić się nad swoimi potrzebami i preferencjami. Jeśli potrzebujesz solidnej ochrony i nie przeszkadza Ci konieczność poszukiwań odpowiedniego składu, etui plastikowe spełni Twoje oczekiwania. Jeśli zaś zależy Ci na cienkim etui i nie przeszkadza Ci sztywnienie etui po długim czasie użytkowania, model wykonany z silikonu okaże się dobrym wyborem. Oferta sklepów z gadżetami i dodatkami do telefonów jest tak szeroka, iż na pewno znajdziesz etui, które spełni wszystkie najważniejsze wymagania.

Etui do telefonu silikonowe czy plastikowe? Wiesz już, dla kogo będą odpowiednie poszczególne rozwiązania. Jest jedna zaleta, którą ma zarówno oferta silikonowych, jak i plastikowych modeli. Mowa o szerokim asortymencie, w którym znajdzie się coś dobrego dla każdego. Poszukujesz etui do Samsunga s7? W ofercie modeli silikonowych znajdziesz zarówno bogato zdobione propozycje, jak i bardziej stonowane modele. Także w ofercie etui wykonanych z plastiku odnajdziesz propozycję, która spełni Twoje najważniejsze oczekiwania. Niezależnie od tego, czy poszukujesz etui do Samsunga s7, czy do innego telefonu, zarówno w ofercie modeli silikonowych, jak i plastikowych znajdziesz wiele ciekawych propozycji.