fotowoltaika

Czym jest LG RESU 16H Prime

Produkt z najnowszej generacji LG RESU serii 3. RESU16H Prime to największy w świecie akumulator litowo-jonowy, o całkowitej pojemności 16 kWh. Najnowszy akumulator RESU16H Prime zapewnia niespotykaną wcześniej moc znamionową 7kW oraz szczytową 11 kW. Zwiększona moc szczytowa umożliwia właścicielom domów zapewnienie rezerwowego źródła energii do urządzeń wymagających dużej ilości energii, takich jak klimatyzatory lub pompy.

Czym wyróżnia się LG RESU 16H Prime?

Akumulator 16kWh cechuje się najlepszą na rynku mocą znamionową, pojemnością oraz sprawnością całkowitą procesu magazynowania energii (>90%). Dzięki możliwości rozszerzenia pojemności akumulatora do 32kWh, RESU16H Prime może w pełni pokryć średnie dzienne zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego.

Co ważne, LG Chem RESU 16H Prime może zostać zamontowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku oraz jest w stanie wydajnie pracować w szerokim zakresie temperatur czy wilgotności. Ten wyjątkowy magazyn energii cieszy się świetnymi opiniami użytkowników indywidualnych, a także firm. Dzieje się tak, ponieważ zastosowane materiały, innowacyjne rozwiązania i doskonała specyfikacja zapewniają jego bezproblemową pracę przez wiele lat.

Dlaczego warto postawić na LG Chem RESU 16H?

Inwestycja w magazyn energii do fotowoltaiki jest świetnym pomysłem, jeśli przyszłemu użytkownikowi zależy na zmaksymalizowaniu korzyści, które przynosi mu instalacja. Mowa tu zarówno o oszczędności, jak i podniesieniu komfortu życia.

Dzięki urządzeniu o tak świetnej specyfikacji jak LG RESU 16H użytkownik jest w stanie w większym stopniu i efektywniej wykorzystywać wyprodukowaną energię. Tym samym pobiera jej mniejszą ilość z sieci oraz staje się bardziej niezależny energetycznie.

LG Chem RESU 16H Prime sprawdzi się w przypadku instalacji, których dzienne zużycie energii będzie dostosowane do pojemności magazynu – nasi specjaliści chętnie pomagają klientom w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Jakie korzyści niesie zastosowanie magazynu energii LG RESU 16H?

Oprócz wyżej wymienionych korzyści zastosowanie magazynu energii LG RESU 16H Prime posiada szereg innych zalet. Przede wszystkim na uwagę zasługuje fakt, że w przypadku, gdy wyprodukowana zostanie mniejsza ilość prądu niż ta zużyta, istnieje możliwość czerpania z zasobów zgromadzonych w magazynie, co znacznie obniży koszt utrzymania domu. Co więcej, połączenie LG Chem RESU 16H z instalacją fotowoltaiczną pozwala tym samym na szybszy zwrot inwestycji.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że magazyn stanowi wydajne źródło zasilania awaryjnego. Przerwy w dostawie prądu nie zakłócą rytmu dnia właśnie dzięki LG RESU 16H Prime. Cena tego wyjątkowego magazynu energii świetnie współgra przy tym z jakością jego wykonania, długą żywotnością materiałów, a także wydajnością. Więcej na https://www.sunsystem.com.pl/pl/banki-energii/661-lg-resu-16h-prime.html