psychoterapia

Kiedy należy rozważyć wizytę u psychoterapeuty?

Psychoterapia dedykowana jest każdemu, kto znalazł się w trudnym momencie życia i odczuwa silne cierpienie o podłożu psychicznym. Doświadczony psychoterapeuta jest w stanie pomóc w pozbyciu się negatywnych emocji, odbudowaniu siły psychicznej oraz odzyskaniu spokoju i równowagi.

Psychoterapia indywidualna — Łódź

Psychoterapia to jedna z najlepszych metod leczenia zaburzeń i schorzeń psychiki. Obejmuje ona cykl spotkań pacjenta z terapeutą, podczas których specjalista szuka przyczyn problemów pacjenta i pomaga je wyeliminować. Należy pamiętać, że psychoterapia dedykowana jest nie tylko osobom z zaburzeniami psychicznymi, lecz wszystkim, którzy pragną poprawić jakość swojego życia. Skuteczna psychoterapia może pomóc zbudować pewność siebie, poprawić komunikację z innymi czy uporać się z trudnymi wspomnieniami.

Psychoterapia w Łodzi — kiedy warto się na nią zdecydować?

Wielu osobom wydaje się, że psychoterapia skierowana jest wyłącznie do osób z zaburzeniami i chorobami psychicznymi. Dedykowana jest ona każdemu, kto przestał odczuwać radość z życia. Często zapisują się na nią osoby walczące z depresją, nerwicą, zaburzeniami lękowymi i osoby przytłoczone napływem negatywnych emocji. Psychoterapia w Łodzi polecana jest także tym, których jakość życia obniżyła się przez stratę bliskiej osoby, problemy z samoakceptacją czy różnorodne uzależnienia. Na sesję z terapeutą powinien zgłosić się każdy, kto czuje się bezsilny, przytłoczony i smutny, a pomoc rodziny i przyjaciół jest bezskuteczna. Na wizytę u psychoterapeuty w Łodzi warto zapisać się także, gdy doświadcza się ataków paniki, problemów z koncentracją czy dolegliwości fizycznych, które nie mają podłoża somatycznego.

Dobry psychoterapeuta — Łódź

Psychoterapia to świetne rozwiązanie dla osób, które nie radzą sobie z negatywnymi emocjami wywołanymi np. przez żałobę. Powinien z niej skorzystać każdy, kto traci motywację do życia, czuje się bezradny i nie potrafi samodzielnie poradzić sobie z przytłaczającymi problemami.

Nasi psychoterapeuci w Łodzi to grono wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, które pomogło już wielu osobom wyjść z ciężkiego stanu fizycznego. Psychoterapia w naszym centrum opiera się na komfortowej, empatycznej rozmowie, podczas której pacjent może podzielić się swoimi obawami i zmartwieniami. Psychoterapeuta następnie szuka przyczyny stanu pacjenta i pomaga ją wyeliminować. Dzieli się on swoją wiedzą na temat radzenia sobie z różnorodnymi problemami i radzi, jak poradzić sobie z blokadami, które utrudniają pacjentowi codzienne funkcjonowanie.

Podczas psychoterapii w poradni rodzinnej w Łodzi w naszym centrum pacjenci mogą liczyć na pełne zrozumienie i indywidualne podejście. Specjalista zawsze dba o komfort i dobrą atmosferę w gabinecie. Chętnie odpowie na pytania i wytłumaczy poszczególne mechanizmy. Ponadto dokłada on wszelkich starań, aby zbudować dobrą relację z pacjentem i zyskać jego pełne zaufanie, ponieważ jest to klucz do sukcesu.