mieszkanie

Jak pozbyć się pluskw z mieszkania?

Pluskwy domowe to pasożyty żywiące się krwią zwierząt i ludzi. Owady te są niewielkie, dlatego trudno jest zauważyć ich obecność w budynku. Są one w stanie przetrwać nawet kilka miesięcy bez pożywienia. Najczęściej chowają się w meblach tapicerowanych, materacach i za tapetami ściennymi. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pozbyć się pluskiew z mieszkania, to kontynuuj czytanie.

Czym charakteryzują się pluskwy?

Pluskwy to niewielkie, bezskrzydłe pasożyty żywiące się przede wszystkim ludzką krwią. Nowonarodzone owady, nazywane nimfami, są bardzo małe jak ziarenko maku. Natomiast dorosłe osobniki mierzą ok. 7 mm długości i zwykle mają kolor żółtobrązowy, jednak po spożyciu krwi przybierają barwę mahoniowo-brązową. Pluskwy posiadają trzy pary odnóży z pazurkami, które pozwalają na skuteczne przyczepienie się do człowieka lub zwierzęcia w czasie pobierania krwi.

Skąd biorą się pluskwy w mieszkaniu?

Wiele osób sądzi, że pluskwy biorą się z brudu, jednak to mit. To nie zanieczyszczenia zwabiają te pasożyty. Owady te zwykle są przenoszone do mieszkania wraz z bagażami czy meblami. Można przetransportować je do swojej przestrzeni, kupując używane materace i inne wyposażenie wnętrz. Twierdzi się, że pasożyty te są w stanie także przedostać się z jednego do drugiego mieszkania przez rury i dziury w ścianach czy stropie. Należy pamiętać, że pluskwy mogą znajdować się nawet w pozornie idealnie czystych budynkach.

Jak rozpoznać, że w domu są pluskwy? Oznaki bytowania tych pasożytów

Najczęściej pierwszą oznaką bytowania pluskiew w mieszkaniu są ukąszenia u domowników. Zazwyczaj pluskwy atakują ludzi śpiących, dlatego, jeśli Ty i Twoi bliscy zauważycie na skórze niepokojące ślady ukąszeń, koniecznie sprawdźcie, czy na pościeli i materacu nie są widoczne nimfy lub dorosłe osobniki pluskiew. Jeśli na łóżku nie znajdziecie oznak bytowania tych owadów, to przyjrzyjcie się również innym miejscom. Sprawdźcie, czy pluskwy nie zadomowiły się pod dywanem, w książkach, za listwami przypodłogowymi, w ramach obrazów, w żaluzjach oraz w ubytkach w ścianach.

Pluskwy w mieszkaniu - jak się ich skutecznie pozbyć?

Jeśli okazało się, że w Twoim mieszkaniu zadomowiły się pluskwy, to powinieneś jak najszybciej podjąć czynności mające na celu zniwelowanie tych owadów. Na rynku dostępne są różnorodne środki do walki z pluskwami, jednak spora część z nich jest mało skuteczna. Jeśli chcesz szybko pozbyć się pasożytów ze swojego mieszkania, to zdecyduj się na dezynsekcję pluskiew w Warszawie. Cena tej usługi jest atrakcyjna i z pewnością nie obciąży nadmiernie budżetu, a Ty będziesz mógł spać spokojnie, bez obaw, że w Twoim mieszkaniu nadal bytują pasożyty. Specjaliści zajmujący się dezynsekcją pluskiew w Warszawie wykonują swoje zadanie szybko i skutecznie. Stosują oni odpowiednie techniki, dzięki którym są w stanie zniwelować zarówno nimfy, jak i dorosłe osobniki. Mają oni doświadczenie, dlatego doskonale wiedzą, w jaki sposób usunąć wszystkie pasożyty.