seks

Seks BDSM - na czym polega?

Pomimo że życie erotyczne dla wielu osób jest tematem tabu, to zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz częściej przełamują się oraz chętnie rozmawiają o swoich fantazjach. Choć niektóre z nich wzbudzają w ludziach ciekawość czy fascynację, to istnieją również takie, które u wielu osób powodują niepewność. Wśród nich szczególnie popularny jest seks BDSM. Na czym polega i dlaczego tak wiele osób ma o nim negatywne zdanie?

Sex BDSM - co to?

Wiele osób zastanawia się, co to BDSM i na czym polega ta odmiana seksu. Co prawda, w ostatnich latach termin ten za sprawą filmów pornograficznych oraz książek erotycznych stał się relatywnie popularny, ale współcześnie nadal wiele osób nie wie, na czym dokładnie opiera się ta metoda.

Najprościej mówiąc, seks BDSM to rodzaj współżycia, który opiera się na tym, że jedna ze stron pełni funkcję dominującą, a druga - uległą. W jego trakcie dochodzi do bicia, poniżania oraz krępowania jednej z osób, jednak pomimo powszechnych opinii ta odmiana nie jest uznawana za gwałt. Niektórzy traktują seks BDSM wyłącznie jako grę aktorską. Jednak wiele osób widzi w tym drugie dno i sądzi, że takie współżycie jest sprzeczne z ogólnie przyjętymi normami etycznymi.

Co znaczy BDSM?

Dla wielu osób seks BDSM jest obiektem burzliwych dyskusji, a sporo kontrowersji budzi już sama nazwa. Skrótma bowiem swoje źródło w połączeniu czterech angielskich słów, którymi są kolejno: bondage, discipline, sadismoraz masochism. W tłumaczeniu na język polski oznaczają one: związanie, dyscyplinę, sadyzm i masochizm. Samo rozwinięcie skrótu wystarczy, by poznać główne założenia tej odmiany seksu. Jednak dla wielu osób, szczególnie konserwatywnych, wyobrażenie sobie takiego rodzaju współżycia jest po prostu niemożliwe.

Podczas seksu BDSM dochodzi nie tylko do skrępowania ruchów danej osoby, ale również wymierzania chłosty, wydawania rozkazów czy poniżania i porównywania swojego partnera do zwierzęcia. Niektórzy widzą w tej odmianie ciekawy patent na uatrakcyjnienie swojego życia erotycznego. Natomiast spore grono sądzi, że uprawianie seksu w tej formie jest zwyczajnym brakiem szacunku do drugiej osoby. Jednoznaczna opinia na ten temat jest jednak niemożliwa, gdyż zależy wyłącznie od preferencji wszystkich zaangażowanych stron.

Na czym polega BDSM?

Seks BDSM może przybierać różne formy. Czasami może mieć delikatną formę, jednak w większości przypadków jest niezwykle ostry, a nierzadko nawet brutalny. Jego główne założenie opiera się na pokazaniu dominacji jednego z partnerów.

Aby seks dostarczał wyjątkowych wrażeń, niezwykle często korzysta się ze specjalnych gadżetów. W tej odmianie są one wyjątkowo potrzebne, gdyż dzięki nim skuteczne zdominowanie drugiej osoby staje się o wiele prostsze. Szczególnie popularnym gadżetem jest knebel BDSM. Dzięki jego zastosowaniu istnieje możliwość zasłonięcia ust osoby dominowanej i sprawienie, by nie mogła się odzywać.

Popularne jest również wykorzystanie pejczy, linek, kajdanek, smyczy, obroży czy strojów z lateksu. Przedmioty te mogą być stosowane zarówno do kar cielesnych względem partnera lub partnerki, jak i do podniesienia temperatury w sypialni.

Seks BDSM - standardy bezpieczeństwa

Osoby decydujące się na seks BDSM nierzadko dają się ponieść fantazji, a odczuwanie bólu fizycznego sprawia, że zapominają o odpowiednich standardach bezpieczeństwa. Chwila uniesienia często jednak wiąże się z wieloma problemami, gdyż przekroczenie postawionych granic może nie tylko spowodować niechciane kontuzje, ale również przyczynić się do powstania traumy u jednego z partnerów. Strony decydujące się na tę formę seksu powinny wcześniej ustalić hasło bezpieczeństwa, które będzie wskazywało, że jedna z osób potrzebuje chwili wytchnienia.

Seks BDSM bez żadnych reguł może zakończyć się tragicznie i spowodować, że życie erotyczne obu stron zamieni się w prawdziwy koszmar. Niewątpliwie to ciekawa oraz wyjątkowa forma zbliżeń, jednak trzeba pamiętać, że nie jest przeznaczona dla wszystkich. Dlatego przystąpienie do niej powinno być poprzedzone intensywnym namysłem nad sensem tej decyzji.