twarz

Wolumetria twarzy - na czym polega ten zabieg?

Starzenie się skóry twarzy jest procesem fizjologicznym. Oznacza to, że zmian w wyglądzie skóry nie da się zatrzymać, niemniej jednak, obecna medycyna estetyczna oferuje liczne zabiegi, które wpływają na odwrócenie procesów starzenia. Na skutek upływu czasu dochodzi do zmian w funkcjonowaniu fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenu i elastyny. Ich zanikanie jest czynnikiem prowokującym pojawianie się niewielkich zagłębień, które wraz z upływem czasu prowadzi do powstania zmarszczek i zanikania wyraźnego owalu twarzy, Jedną z najpopularniejszych form poprawy konturu jest wolumetria twarzy. To mało inwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, którego efektem jest wyraźna poprawa konturu twarzy i jej odmłodzenie. Co to wolumetria twarzy? Jak wygląda zabieg wolumetrii twarzy? Jaka jest cena wolumetrii twarzy?

Co to wolumetria twarzy? - podstawowe informacje

Wolumetria twarzy jest zabiegiem, który przez wiele osób nazywane jest modelowaniem twarzy bez użycia skalpela. To zabieg, który należy do dziedziny medycyny estetycznej. Podczas jego wykonania wykorzystuje się kwas hialuronowy, który posiada właściwości wypełniające i zwiększające objętość obecnych pod skórą tkanek miękkich. Wypełnienie ich za pomocą kwasu hialuronowego daje efekt podniesienia zapadniętej w wyniku fizjologicznego starzenia się skóry części policzków, nosa, a także skroni i żuchwy. Takie działanie sprawia, że owal twarzy zostaje widocznie podniesiony, dzięki czemu jej ogólna kondycja wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą. Do wolumetrii twarzy można również wykorzystać inne substancje wypełniające, jak kwas polimlekowy oraz tłuszcz osoby, która zostaje poddana zabiegowi.

Kiedy efekty wolumetrii twarzy stają się widoczne? Efekt zabiegu jest natychmiastowy, a tuż po zakończeniu jego wykonania twarzy wygląda na młodszą, z wyraźnie zaznaczonym konturem.

Jak wygląda zabieg wolumetrii twarzy?

Wolumetria twarzy jest mało inwazyjnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Wolumetrię wykonuje się w ogólnym znieczuleniu skóry, które odbywa się poprzez aplikację kremu o takich właściwościach. Następnie, specjalista z zakresu medycyny estetycznej rozpoczyna wstrzykiwanie wypełniacza za pomocą igły do tkanek podskórnych oraz pod mięśnie. W trakcie wykonywania zabiegu nie pojawia się ból, dzięki znieczuleniu, niemniej jednak osoba poddana zabiegowi może odczuwać delikatne rozpieranie pod skórą. Po aplikacji wypełniacza osoba wykonująca wolumetrię przechodzi do masowania skóry twarzy, co sprawia, że preparat równomiernie rozlokowuje się w tkance podskórnej. Warto pamiętać o wykonywaniu zabiegu w profesjonalnych klinikach, które specjalizują się medycyną estetyczną. Prawidłowe wykonanie zabiegu jest najważniejszym czynnikiem, który decyduje o osiągnięciu pożądanych efektów.

Ile kosztuje wolumetrii twarzy? Wolumetria nie jest tanim sposobem na poprawienie wyglądu twarzy, niemniej jednak jej efekt jest jak najbardziej naturalny. Koszt jej wykonania waha się od 1000 zł do nawet 3000 zł. Opinie o wolumetrii twarzy sprawiają, że jej popularność wśród kobiet stale rośnie.

Wolumetria twarzy - efekty

Głównym efektem wolumetrii twarzy jest jej wymodelowanie i widoczne poprawienie konturu. Dodatkowymi korzyściami, które płyną z jej wykonania, są:

  • odmłodzenie skóry twarzy,
  • niwelowanie widocznego zapadnięcia się kości policzkowych,
  • naturalne wypełnienie policzków,
  • zredukowanie problemu zapadającej się i mało nawilżonej skóry pod oczami,
  • przywrócenie skórze jędrności i elastyczności,
  • widoczna poprawa i wyostrzenie rysów twarzy,
  • zminimalizowanie widoczności bruzd i zmarszczek o różnej głębokości i długości,
  • wypełnienie twarzy o zbyt szczupłej budowie,
  • wypełnienie ubytków objętościowych twarzy.

Jak długo utrzymuje się wolumetria twarzy? Efekty zabiegu u osób poddanych jego wykonaniu są widoczne przez 18 miesięcy. Po jego wykonaniu twarz pozostaje opuchnięta przez około dwie doby, niemniej jednak jego nieznaczna inwazyjność sprawia, że po jego wykonaniu można niemal natychmiast wrócić do swoich obowiązków.