Jak wygląda transport sejfu?

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na zakup sejfu. Jednak jego wybór to dopiero początek skomplikowanego procesu. Często dużo większym wyzwaniem jest transport sejfu do miejsca docelowego. Trudność, co oczywiste, wynika z jego olbrzymiej wagi oraz nierzadko lokalizacji, w której ma być umieszczony. Dlatego przed transportem sejfu należy podjąć stosowne kroki, aby zrobić to w bezpieczny sposób.

Transport sejfu do domu – od czego zacząć

Zdaniem specjalistów dobry, solidny sejf waży 100–300 kg, choć na rynku można znaleźć modele o wadze nawet 500 kg. Co oczywiste, każdy kolejny kilogram to dodatkowa trudność w transporcie. Szczególnie, gdy miejsce docelowe znajduje się na piętrze, a w budynku nie ma zamontowanej windy. Transport sejfów nie może więc obyć się bez pomocy fachowców. Trudno bowiem samodzielnie wnosić półtonowy przedmiot po schodach. To po pierwsze stwarzałoby zagrożenie dla osób wnoszących sejf na piętro. Po drugie wiązałoby się z ryzykiem uszkodzenia elementów klatki schodowej (tynku, schodów) oraz samego sejfu. Z tego powodu przed jego przewozem zaleca się szczegółową konsultację ze specjalistą. Takie działanie pozwoli wypracować optymalny sposób transportu sejfu. Uwzględnione zostaną takie informacje jak ciężar i wielkość przedmiotu, dostępność wind w budynku, szerokość pomieszczeń oraz odległość między miejscem zakupu, a miejscem docelowym. To z kolei pozwoli omówić kluczowe kwestie i dokonać indywidualnej wyceny zlecenia.

Przewóz sejfu do domu – niezbędne sprzęty

Przewóz sejfu wiąże się ze starannym opracowaniem planu, który pozwoli uniknąć błędów w czasie transportu oraz zminimalizuje ryzyko uszkodzenia go do minimum. Dlatego kluczowy jest wybór wykwalifikowanej i doświadczonej firmy z odpowiednim zapleczem. Podczas poszukiwań ekipy warto posiłkować się rekomendacjami innych klientów oraz ofertą zawartą na stronie danego przedsiębiorstwa. Przede wszystkim do wykonania tego zadania potrzebny jest specjalny samochód. Większość modeli aut nie jest przystosowana do przewozu tak ciężkich przedmiotów. Dlatego profesjonalne firmy oferują pojazdy o masie załadunku odpowiedniej do transportu sejfów czy kas pancernych. Drugą trudnością jest dostarczenie sejfu do auta.


W przypadku mniejszych egzemplarzy wystarczą liny transportowe oraz wózki do przewożenia sporych ładunków. Wynika to stąd, że zazwyczaj nie ma możliwości umieszczenia auta bezpośrednio pod sejfem. Inną opcją stosowaną przy cięższych ładunkach jest zastosowanie podnośników hydraulicznych. W obydwu przypadkach kluczową kwestią pozostaje zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom oraz innym osobom oraz zabezpieczenie sejfu i znajdujących się w pobliżu elementów. Z tego powodu w czasie transportu jest on przypięty specjalnymi pasami. To zabiega jego przesuwaniu się oraz ewentualnym uszkodzeniom, które mogłyby wtedy powstać.

Jak wygląda transport sejfów w Warszawie

Podczas planowania transportu sejfu należy uwzględnić jego wagę, gabaryty oraz lokalizację. Sam proces można podzielić na cztery etapy. W pierwszym kroku następuje demontaż mocowań sejfu. Polega to na jego otwarciu i zdemontowaniu od wewnątrz. Jeśli dodatkowo sejf jest przymocowany do podłogi, to należy zdjąć cegłę i dopiero wtedy przystąpić do demontażu. Ten etap jest automatycznie pomijany, jeśli sejf nie posiada mocowań. Następnie przeprowadzony jest załadunek. Trzecim etapem jest przetransportowanie go, zaś ostatnim ustawienie i montaż w miejscu docelowym. Z tego powodu zadanie to należy zlecić wykwalifikowanej ekipie, która ma doświadczenie w tego typu przeprowadzkach – na przykład firmie superprzeprowadzki.ploferującej usługę transportu sejfu w Warszawie. Odpowiednio wyszkolony personel zadba o to, by poszczególne etapy transportu sejfu przebiegły w bezpieczny i sprawny sposób, a zleceniodawca był zadowolony z profesjonalnie wykonanej usługi. Ponadto firma powinna być przygotowana do obsługi zarówno osób prywatnych, jak i biur, firm czy instytucji. Transport sejfów wymaga wiedzy i doświadczenia, dlatego lepiej zrezygnować z samodzielnego przewozu i postawić na znawców tematu. Dzięki temu Twój sejf bez problemu dotrze w nowe miejsce.