Falownik Fronius Symo 4.5-3-M

Nowoczesne technologie w służbie zielonej energii

Wywodząca się z Austrii marka Fronius oferuje nowoczesne rozwiązania z zakresu zielonej energii oparte o najnowsze standardy technologiczne. Za status tej firmy jako jednego z branżowych liderów odpowiada z jednej strony wysoki poziom wydajności zapewniany przez jej instalacje, z drugiej zaś niezawodność oraz bogata gama wariantów i konfiguracji urządzeń. W jej ofercie znajdują się także dostępne w różnej mocy falowniki, adekwatne zarówno do potrzeb instalacji wielkopowierzchniowych, jak i domowych. Atrakcyjna cena proponowana za model falownika fronius symo 4.5-3-m to interesująca oferta dla osób poszukujących tego niezbędnego komponentu instalacji fotowoltaicznej.

Znaczenie poprawnego doboru falownika

Wytwarzanie prądu w ekologiczny sposób za pomocą instalacji fotowoltaicznych wymaga przetworzenia prądu stałego w przemienny, to znaczy taki, jaki eksploatujemy na co dzień. Do tego właśnie służy falownik. Natura jego przeznaczenia wymaga, aby był on dostosowany do charakterystyki instalacji fotowoltaicznej, z którą będzie współdziałał, dlatego też poszczególne modele falowników różnią się między sobą licznymi parametrami oddziałującymi też na ich wydajność. To właśnie parametry instalacji fotowoltaicznej stanowią podstawowe kryterium, na bazie którego powinien być dobierany falownik. Przy wyborze nie należy zapominać również o kwestii bezpieczeństwa użytkowania wynikającej z reputacji, doświadczenia, zasięgu działania i pozycji producenta urządzenia. Kwestia optymalnego doboru modelu falownika do konkretnego zestawu paneli fotowoltaicznych stanowi specjalistyczne, ściśle techniczne zagadnienie, jakie powinno być powierzone fachowcowi. Urządzenia te muszą być wobec siebie kompatybilne pod względem minimalnych i maksymalnych napięć, geografii, ilości stringów i wielu innych aspektów. Co więcej – od ich odpowiedniej konfiguracji i dopasowania względem siebie zależy zarówno wydajność pracy instalacji, jak również jej bezawaryjne działanie. Przy tej kwestii warto więc skonsultować się z branżowymi specjalistami i zakupić rozwiązanie z zasobów jednej z wiodących firm takich jak Fronius. W połączeniu z doborem rozwiązania przeprowadzonego przez fachowca pozwoli to długo i bez komplikacji cieszyć się zieloną energią.

Wydajny i niezawodny model falownika

Propozycja Fronius Symo 4.5-3-M pozwala na wydajną zamianę prądu stałego na prąd zmienny. Funkcjonalność ta stanowi istotny element instalacji fotowoltaicznej, jaka podłączona jest do sieci. Maksymalna moc urządzenia wynosi 4500 W. Zapewnia ono zakres napięć w spektrum 150V–800V. Znajdują się na nim cztery komplety wejść. Co więcej, sprzęt ten wyposażony jest w gniazdo ethernetowe typu RJ-45, a także moduł WiFi pozwalający na bezprzewodową komunikację i kontrolę jego pracy. Jest to urządzenie o długiej prognozowanej niezawodności, czego dowodzi prezentowanie go w pakiecie z pięcioletnim okresem gwarancji. Wraz z urządzeniem dostarczana jest też oczywiście pełna dokumentacja, w tym instrukcja opisująca charakterystykę, sposób użytkowania urządzenia oraz związane z tym zalecenia.

Korzystne opinie klientów dowodem jakości

Ze względu na popularność marki Fronius oraz jej urządzeń łatwo znajdziesz w sieci opinie na ich temat wystawione przez klientów i użytkowników. Skonfrontowanie Twoich wątpliwości z ogromem pozytywnych ocen pozwoli je rozwiać i utwierdzić się w przekonaniu, że zakup od Fronius to rozsądna decyzja, za którą stoi doświadczenie, zasięg i pozycja marki. Na wiele z pozostałych pytań dotyczących urządzenia chętnie odpowie też serwis firmy oraz dołączona do niego instrukcja.

Dowiedz się więcej na temat sprzętu i oferty

Zainteresowanych fotowoltaiką oraz perspektywą dokonania zakupów u wiodących marek w branży zapraszamy do odwiedzenia witryny Krainaoze.pl. Przedstawiamy tam pełną ofertę oraz jej szczegóły, pozwalając w pełni przygotować wydajną instalację fotowoltaiczną i cieszyć się korzyściami płynącymi z polegania na zielonej energii. Zachęcamy też do wejścia w zakładkę „Kontakt” powyższej strony i skontaktowania się z naszymi specjalistami za pośrednictwem dostępnych tam formularza internetowego, numeru telefonu, adresu e-mail lub mediów społecznościowych.