Jak zamontować rolety plisowane?

Coraz więcej osób podczas remontów decyduje się na ozdobę okien poprzez rolety plisowane. Nic więc dziwnego, bowiem oprócz nowoczesnego disignu, takie rolety mają szerokie zastosowanie - skutecznie chronią przez wpadającymi do pomieszczenia promieniami słonecznymi, dają możliwość podjęcia samodzielnej decyzji o tym, która część okna ma być zasłonięta (górna, dolna, a może obie) oraz są idealnie przystosowane do okien o takich kształtach, w których zamontowanie innych, tych znanych nam powszechnie rolet jest ciężkie bądź całkiem niemożliwe. Mimo że montaż takowych rolet wcale nie jest skomplikowany, wręcz bardzo prosty, to wiele osób zadaje sobie pytanie jak zamontować plisy okienne. Z poniższymi wskazówkami nie będziesz miał żadnych problemów z ich montażem, a nawet dowiesz się jak dobrać właściwe akcesoria do plisów!

Jak zamontować rolety plisy?

Na początku musisz zastanowić się, w jaki sposób planujesz zamontować rolety - czy na listwie przyszybowej, czy w sposób bezinwazyjny lub na wieszaku kątowym. Najczęściej wybierana jest metoda bezinwazyjna, bowiem nie jest bardzo skomplikowana i może ją zastosować naprawdę każdy, dlatego poniżej znajdziesz rady dotyczące właśnie montażu bezinwazyjnego. Co musisz zrobić, by wiedzieć, jak zamontować plisy?

 

W przypadku bezinwazyjnego montażu plisów okiennych ważne jest, byś najpierw zmierzył szerokość okna w świetle szyby (obejmuje to również listwy przyszybowe). Ważne: wysokość plisy ma takie same wymiary jak rama okienna.Następnie sprawdź wymiar w dwóch różnych punktach - ten zabieg potwierdzi, że prawidłowo wykonałeś mierzenie.

Rolety plisowane - akcesoria

Teraz istotne jest, byś uzbroił się w niezbędne do wykonania montażu plis na okna akcesoria.

Oprócz rolet potrzebne Ci będą odpowiednie akcesoria do plis.W tym przypadku na pewno nie obejdzie się bez zaopatrzenia w wieszaki bezinwazyjne. Gdzie je znaleźć? W odpowiednich sklepach, które specjalizują się w sprzedaży produktów potrzebnych do montażu rolet. Takie uchwyty znajdziesz np. w as-rolety.pl/plisy/akcesoria-do-plis. Idealnie nadają się do wykorzystania w samodzielnym montażu plis. W as-rolety nabędziesz wysokiej jakości autorskie produkty w eleganckim stylu i bogatej kolorystyce, które sprawią, że na pewno dopasujesz je do swoich wybranych rolet. Oprócz uchwytów sklep oferuje wiele innych niezbędnych akcesoriów do rolet plis, które mogą zwrócić Twoją uwagę: zestawy montażowe - w sam raz dla początkującego majsterkowicza, sznurki do rolet plisowanych czy wieszaki i uchwyty z zaawansowaną technologią zgięcia - a wszystko to w przystępnej dla Ciebie cenie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na detale akcesoriów do plis, jakim sklep poświęca uwagę - wszystkie produkty tworzone są z materiałów odpornych na działanie szkodliwych promieni UV, które obiecują bezawaryjność - co jest gwarantem wysokiej jakości. Jeśli wyposażyłeś się już w niezbędne przedmioty, śmiało możesz zaczynać montaż.

Jak zamontować plisy w oknie?

Cały czas należy pamiętać, że poradni poświęcony jest tematowi: jak bezinwazyjnie zamontować plisy okienne. Można to zrobić w paru naprawdę prostych krokach:

  1. Uprzednio przygotowany bezinwazyjny wieszak nałóż na ramę okienną, tak, by do niej ściśle przylegał.
  2. Kolejnym krokiem jest przymocowanie zatrzasku na wieszak. Następnie na wszystko nałóż maskującą zaślepkę i zrób to samo z kolejnymi. Pamiętaj, że na całą ramę okienną należy zamontować 4 zatrzaski.
  3. Następnie nałóż na zatrzaski mocowanie, tak by sznurki nie były splątane.
  4. Teraz wszystkie uchwyty wyrównaj tak, by sznurki rolety były położone równolegle do listwy.

Gotowe! W 4 krokach samodzielnie zmontowałeś rolety plisowane.