Maskotki reklamowe - świetny sposób na promocję biznesu

Długofalowa kampania marketingowa obliczona jest na budowanie wizerunku firmy, która ma w konkretny sposób zapaść w pamięć nie tylko tym, którzy skorzystali z jej usług, ale także tym, którzy dopiero mogą z nich skorzystać. Nie trzeba chyba podkreślać, jak trudne jest to zadanie. Właśnie, dlatego wiele firm zatrudnia do tego celu doświadczonych PR-owców, którzy projektują nie tylko konkretne poziomy rozwoju, przewidują nie tylko najróżniejsze scenariusze, ale przede wszystkim dbają o wizerunek firmy, bo wiedzą, że największa potęga tkwi tak naprawdę w dobrej, nienachalnej reklamie, przeradzającej się z czasem w utrwalony w świadomości społecznej symbol marki, czy firmy. Jednym z takich sposobów są materiały reklamowe. Dlaczego akurat maskotki są jednym z lepszych rozwiązań?

Uczucia to dobra inwestycja

Najbardziej zapadające w pamięć są strategie wywołujące u odbiorców silne emocje. Jedni starają się szokować, drudzy nawet przerażać, a inni kierują uwagę na pozytywne uczucia bezpieczeństwa, opieki, troski lub miłości. Wszystko tak naprawdę zależy od efektu, jaki się chce uzyskać oraz archetypu marki. Określenie tych na pozór trywialnych czynników, pozwalają dobrać odpowiednie komponenty, wpasowujące się w nasze wyobrażenie o całości. Pluszowe zabawki są kojarzone zwłaszcza z dziećmi. Docierając do nich, często dociera się także do dorosłych. Maskotki reklamowe, mogą nadawać zarówno do rozpropagowania wzniosłych idei, jak również tych niższych. Wydrukowanie dowolnego loga oraz hasła może przyczynić się do Twojego sukcesu marketingowego. Niezależnie od tego, czy zostaną zaplanowane jednorazowo w kontekście jakiegoś eventu, czy będą stałym elementem towarzyszącym firmie bądź marce, docierać będą do odbiorców jako pozytywny symbol. Ludzie lubią wracać do tego, co dobre, dlatego pluszaki posiadają w tym punkcie ogromną przewagę nad innymi artykułami reklamowymi.

Kształt

Różnorodność wyboru jest jednym z największych atutów. Można bowiem postawić na tradycyjne maskotki w postaci jakiegoś zwierzaczka, jak na przykład miś, panda, owieczka itd. Wówczas wydrukowanie na ubranku zabawki, bądź jej brzuchu loga, głównego hasła, znaku firmowego ociepli wizerunek firmy a ponadto jest niezwykle prostym wyjściem. Taką możliwość daje choćby zwykły-niezwykły pluszowy miś, który jest przyjazny dla oka, a jednocześnie pozwala niepostrzeżenie przekazać konsumentom wartości, którymi kieruje się firma. W wielu przypadkach sprawdza się nieraz powtarzany frazes, że najlepsze rozwiązanie zwykle jest najprostsze. Oczywiście to nie jedyne, co mają do zaoferowania maskotki reklamowe na zamówienie. Gama produktów z tego zakresu rozszerza się na breloczki, pacynki, poduszki-pluszaki, a także te bardziej pomysłowe, jak pluszowy miś z kocem, który jest nie tylko ozdobą. Dzięki dołączonemu, przyjemnemu kocykowi jest zarazem pragmatyczny, a co za tym idzie, równocześnie kojarzy się ze spokojem, bezpieczeństwem i pomocą. Z kolei produkty typu pluszowa opaska zwijana, którą można założyć na ramię lub przyczepić do plecaka rzuca się w oczy, nieustannie towarzysząc w życiu i przypominając o tym, skąd się wzięła dzięki zaprojektowanemu przez Ciebie nadrukowi.

Kolory

Owszem, uczucia są tym, co zapamiętuje się najlepiej. Jednak oprócz tego swój niebagatelny wpływ mają również kolory. Mini maskotki reklamowe projektowane w najróżniejszych barwach od bieli, beżów i szarości przez zieleń, czerwień aż po brązy i kontrastujące ze sobą czerń i biel. Dlaczego to tak istotne? Ponieważ kolor powinien być spójny z całą kampanią reklamową. Ponadto każda barwa odpowiada innym emocjom, a co za tym idzie, daje zupełnie inny komunikat odbiorcy. Czerwień to aktywność, energia, jędrność, soczystość i miłość. Jest niesamowicie intensywna, a przez to w nadmiarze agresywna, jednak w pomóc ją zbalansować może biel. Wszystko dlatego, że biały jest łagodny i kojarzony przez  to z czystością, lekkością, schludnością. Warto jednak pamiętać, że sama w sobie jest nudna, dlatego idealnie nadaje się do różnego rodzaju kompozycji. Zielony to z kolei harmonia i spokój, zaś szary i czarny to kompetencja, profesjonalizm. Sama czerń to zawiera w sobie zarówno siłę, jak i tajemnice, niebezpieczeństwo lub nieprzewidywalność. Dlatego dobranie odpowiednich kolorów jest tak ważne. Producent maskotek reklamowych Bewu w swojej ofercie posiada dużą ilość pluszaków, które są świetnym sposobem na promocję biznesu.

Maskotki reklamowe to świetny sposób na promocję biznesu. Rozumieją to najwięksi. Przyłączysz się?