monitor

Jaki monitor do pracy zdalnej wybrać?

Praca zdalna to coraz częstsze rozwiązanie, na które decyduje się duża liczba właścicieli firm. Nic w tym dziwnego, w końcu jest niezwykle wygodne, a także przekłada się na większą oszczędność pieniędzy. Nie trzeba płacić za wynajmem biura, prąd czy inne udogodnienia, z którymi związane jest funkcjonowanie stacjonarnego lokum.

Jednak przed pracownikami pracującymi w sposób zdalny stoi nie lada wyzwanie, czyli wybór dobrej jakości monitora. To niezwykle istotna kwestia, o którą należy odpowiednio zadbać, aby wszelkie wykonywane czynności przebiegały w komfortowy oraz wydajny sposób. W takim razie, jaki monitor do pracy zdalnej wybrać?

Jaki monitor do pracy zdalnej wybrać? Budżet do 1500 złotych

Decydując się na zakup monitora do 1500 złotych, warto zastanowić się nad tym, do jakiego rodzaju pracy będzie wykorzystywany. Innego urządzenia potrzebują graficy komputerowi, a jeszcze innego copywriterzy czy korektorzy. Biorąc pod uwagę kilka istotnych kwestii, z pewnością można dokonać najlepszego wyboru, wiążącego się z satysfakcją.

W pierwszej kolejności należy określić własne potrzeby. Dzięki temu wybór odpowiedniego monitora do 1500 złotych stanie się zdecydowanie łatwiejszy. Jeśli w pracy głównie wykorzystuje się takie programy, jak Microsoft Excel bądź Word, nie będzie potrzebny monitor o bardzo wysokich parametrach rozdzielczości czy częstotliwości odświeżania. Do mniej skomplikowanych prac biurowych z pewnością doskonale sprawdzi się model o przekątnej 24 cale oraz rozdzielczości maksymalnie Full HD.

Jeśli natomiast praca odbywa się na zaawansowanych programach graficznych służących do projektowania czy obrabiania zdjęć bądź też skomplikowanych arkuszach liczbowych, warto postawić na egzemplarz znacznie większy pod względem formatu obrazu.

Podczas wykonywania pracy zdalnej warto wziąć pod uwagę swój komfort, ponieważ spędzanie wielu godzin dziennie przed monitorem przekłada się na wiele aspektów związanych ze zdrowiem. Istotne jest, by urządzenie przydało się również w czasie wolnym do oglądania seriali, przeglądania Internetu czy robienia zakupów online. Odpowiednio dobrany monitor zapewni lepsze warunki pracy, łatwiejsze skupienie się czy skuteczne wyeliminowanie zniekształceń obrazu.

Jednym z lepszych monitorów do 1500 złotych jest Samsung Odyssey G5. Ten model wyróżnia się dobrymi parametrami, w tym optymalną rozdzielczością, co przekłada się na większy komfort pracy. Użytkownicy wybierają również Samsung S34J550, który za sprawą ultraszerokiego wyświetlacza 34-calowego o proporcjach 21:9 doskonale sprawdzi się do wykonywania nieco bardziej skomplikowanych projektów.

Philips E-line 276E8VJSB to monitor o szerokim spektrum zastosowań, który doskonale nadaje się co wykonywania pracy zdalnej. Urządzenie posiada aż 27 cali oraz rozdzielczość 3840 × 2160 px. Wysokiej jakości obraz oraz wydajność to jedne z podstawowych zalet sprzętu, w który z całą pewnością warto zainwestować.

Choć wybór konkretnego monitora do 1500 złotych może wydawać się skomplikowany, to powyższy artykuł oraz pracownicy profesjonalnych sklepów na pewno pomogą w podjęciu optymalnej decyzji.