muchy

Co na muchy w domu?

W miesiącach wiosenno-letnich w mieszkaniach pojawiają się różne insekty, a wśród nich muchy, których nieprzyjemne odgłosy skutecznie mogą zaburzyć spokój w domowym zaciszu. Warto nie bagatelizować tego problemu i wybrać sprawdzony sposób na muchy w domu.

Dlaczego warto pozbyć się much?

Muchy, choć niepozorne, mogą okazać się bardzo szkodliwe. Mimo że nie gryzą i przeważnie nie wywołują reakcji alergicznych, przenoszą różne choroby, takie jak dur brzuszny czy czerwonka. Dodatkowo, ponieważ siadają na śmieciach i odchodach, powodują szybkie rozprzestrzenianie się na żywności patogenów, które mogą być niebezpieczne. Skutkami działań much są dolegliwości układu pokarmowego, jak np. biegunka, zespół jelita wrażliwego czy wymioty, które zagrażają zdrowiu przede wszystkim dzieci. Dlatego warto sprawdzić, co jest dobre na muchy w domu.

Domowe sposoby na muchy w domu

Istnieje bardzo wiele sposobów, którymi można pozbyć się niechcianych owadów. Muchy są odstraszane za pomocą różnych, bardzo intensywnych zapachów. Wśród domowych metod dużą popularnością cieszy się np. olejek waniliowy, do którego można dodać kilka listków mięty. Taka kompozycja zapachowa nie będzie stanowiła problemu dla człowieka, ale muchy nie będą mogły jej znieść. Podobne efekty można osiągnąć za pomocą rozpylonego octu jabłkowego. Muchy nie lubią również zapachu olejku cytrynowego, eukaliptusowego czy lawendowego. Dodatkowo korzenna mieszanka, złożona z czosnku, cynamonu i pieprzu może być czymś, co na muchy w domu na pewno zadziała.

Lepy na muchy

Inną możliwością w walce z tymi owadami są również lepy na muchy. Aromaty zapachowe w nich zawarte przyciągają insekty do siebie, a klej unieruchamia je. Takie rozwiązanie jest najprostszą metodą walki z niechcianymi muchami. Lep może złapać od kilkudziesięciu do kilkuset owadów. Dostępne w sklepach produkty, dzięki coraz lepszemu składowi, mogą stanowić broń w walce z innymi szkodnikami w domach, np. z rybikami cukrowymi, których pozbycie się stanowi problem, ze względu na ich wszystkożerność. Obecnie produkowane lepy na muchy mają też znacznie bardziej estetyczny wygląd, a klej, którym są pokryte, nie zostawia plam.

Co na muchy w domu? – płytki, aerozole i lampy owadobójcze

Obecnie w każdym sklepie branżowym można kupić różnego rodzaju środki chemiczne, które ułatwiają walkę z muchami. W dobrej cenie są wszelkiego rodzaju aerozole, które dzięki odpowiednio dobranym substancjom czynnym spowodują, że muchy nie będą już uprzykrzać życia w danym miejscu. Na podobnej zasadzie działają wszelkiego typu płytki owadobójcze, które stopniowo uwalniają opary substancji czynnych, w związku z czym docierają do trudno dostępnych zakamarków. Dodatkowo skutkami ich działania można cieszyć się aż do kilku miesięcy. Kiedy jednak problem much co jakiś czas powraca, warto rozważyć zakup specjalnej lampy owadobójczej. Obecnie w sprzedaży znajdują się produkty tego typu w różnych cenach. Ich działanie z pewnością zwróci się kupującym, ponieważ lampy zapewniają spokój w walce z insektami na długi czas.