łazienka

Triki, dzięki którym dokładnie wyczyścisz łazienkę

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w domu lub mieszkaniu. To właśnie tam każdy dba o swoją higienę oraz dokonuje regularnych zabiegów pielęgnacyjnych ciała. Aby było to możliwe, musi zostać spełniony pewien warunek. Co to oznacza? To pomieszczenie powinno być czyste. Jak wyczyścić łazienkę? Poniżej znajdziesz kilka interesujących oraz niezwykle przydatnych informacji dotyczących tego tematu.

Triki, dzięki którym dokładnie wyczyścisz łazienkę krok po kroku

1. Jak myć łazienkę? Opróżnij pomieszczenie Aby uzyskać najlepsze efekty płynące ze sprzątania, wykonaj ten krok od razu po rozpoczęciu pracy, a nie w trakcie innych działań. Usuń wszystkie produkty z prysznica lub wanny. Wrzuć wszystkie zużyte ręczniki i dywaniki do prania. Przenieś również wszelkie przedmioty z blatów na zewnątrz łazienki. Nie zapomnij wynieść śmieci. 2. Zacznij od zamiatania kurzu Aby pozbyć się nadmiaru kurzu, chwyć miotełkę za długi uchwyt, aby usunąć pajęczyny w rogach, na oprawach oświetleniowych lub w otworach wentylacyjnych. Jeśli nadal nie możesz dosięgnąć kurzu, wyciągnij drabinę, aby znaleźć się nieco wyżej. Po zakończeniu zamieć lub odkurz podłogę, aby zebrać włosy i inne zanieczyszczenia, które mogły spaść z wyżej położonych obszarów. 3. Zastosuj uniwersalny środek czyszczący Jeśli regularnie czyścisz to pomieszczenie, wystarczy taki preparat. Natomiast postaw na środek na bazie kwasu, jeżeli widzisz nagromadzony kamień. Nie zapomnij o drążku prysznicowym i wewnętrznej stronie drzwi, jeśli także dotyczy je ten problem. Niech cała powierzchnia ma kontakt z preparatem. 4. Zajmij się umywalką Spryskaj zlew, krany i blaty uniwersalnym środkiem czyszczącym, a następnie wytrzyj czystą szmatką. Jeśli zauważyłeś osad w zlewie lub w mydelniczce, użyj szorstkiej gąbki, aby się go pozbyć przed wytarciem do czysta. Użyj środka do czyszczenia szkła na lustrze. Ściereczka zwilżona wodą usunie kurz z powierzchni szafek. 5. Wyczyść toaletę Jeśli regularnie szorujesz wnętrze toalety, uniwersalny środek czyszczący powinien wykonać zadanie. Jeśli nagromadził się kamień, oblej wnętrze mocniejszym preparatem, a następnie wyszoruj szczotką toaletową przed spłukaniem. Spryskaj zewnętrzną część toalety uniwersalnym środkiem czyszczącym, a następnie przetrzyj czystą szmatką. 6. Umyj podłogę. Zanurz mop w wiadrze z roztworem czyszczącym, wyciśnij nadmiar wody, a następnie wyczyść podłogę w łazience. Gdy wszystko wyschnie, wstaw kosz na śmieci i rozłóż świeżo wyprane dywany.

Jak skutecznie i poprawnie umyć podłogę w łazience?

Najlepszym sposobem na czyszczenie podłogi w łazience jest wykonanie następujących kroków:
  • najpierw oczyść podłogę ze wszystkich przedmiotów, takich jak kosze, ręczniki, szczotki do toalet itp.,
  • zmieć kurz, który zebrał się na podłodze, zwłaszcza w rogach,
  • użyj odkurzacza, aby usunąć wszelkie pozostałe zanieczyszczenia,
  • wymieszaj ciepłą wodę i uniwersalny środek czyszczący w wiadrze, a następnie umyj podłogę,
  • na koniec trzymaj wszystkich poza łazienką na tyle długo, aby podłoga mogła wyschnąć.

Jak najlepiej wyczyścić toaletę?

  1. Zacznij od nałożenia płynu do dezynfekcji i czyszczenia urządzeń ceramicznych na miskę i pozwól mu zadziałać. Jeśli używasz octu, po prostu wlej filiżankę płynu do miski. Szybko przemyj czyścik wokół miski.
  2. Gdy środek czyszczący zacznie rozpuszczać brud, spryskaj zewnętrzną część toalety uniwersalnym środkiem dezynfekującym. Jeśli element jest bardzo brudny, przetrzyj go wstępnie papierowymi ręcznikami i wyrzuć je do kosza.
  3. Następnie użyj gąbki do szorowania, aby wyczyścić zewnętrzną część toalety. Zwróć uwagę na podstawę i podłogę wokół elementu. Jeśli posiadasz nowoczesny model z deską sedesową z szybkozłączką, zdejmij tę część oraz wyczyść ją osobno.
  4. Gdy zewnętrzna strona jest czysta, użyj szczotki do toalety, aby umyć miskę. Jeśli zauważyłeś plamy z twardej wody, użyj pumeksu, aby je usunąć.
  5. Znasz obszar pod obręczą, z którego wylewa się woda? Ponieważ pozostaje on poza zasięgiem wzroku, wiele osób go nie szoruje. Nie ignoruj tego miejsca! Użyj gąbki, aby wyczyścić spód obręczy.