zabieg kosmetyczny

Mezoterapia mikroigłowa - jak długo utrzymuje się efekt?

Zastanawiasz się, dlaczego zabiegi medycyny estetycznej stały się tak bardzo popularne? Zainteresował Cię konkretny zabieg mezoterapii mikroigłowej i chciałabyś pozyskać jak najwięcej informacji na jego temat? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Dlaczego tak chętnie decydujemy się na zabiegi medycyny estetycznej?

Niemalże każdy z nas posiada jakieś kompleksy związane ze swoim wyglądem. To mogą być na przykład krzywe zęby czy nos, a także zmarszczki, które pojawiają się na naszej twarzy wraz z wiekiem. Nie oszukamy czasu i z biegiem lat musimy się przygotować na to, że nasza twarz się zmieni, a kondycja naszej skóry znacznie się pogorszy. Zarówno pod kątem leczenia kompleksów, jak i zminimalizowania zmian na naszej twarzy związanych z etapem starzenia się - może nam pomóc medycyna estetyczna.

Obecnie profesjonalne kliniki oferują szereg usług, dzięki którym o swój wygląd mogą zadbać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. To idealna szansa na to, aby pozbyć się wszelkich kompleksów związanych ze swoim wyglądem. Niestety, ale takie kompleksy odbierają nam pewność siebie, której potrzebujemy zarówno w życiu prywatnym, jak i w karierze zawodowej. Dzięki niej możemy się nieustannie rozwijać, poznawać nowych ludzi i spełniać swoje cele oraz marzenia. Zabiegi medycyny estetycznej nie są już usługami jedynie dla klientów premium z ogromnym portfelem. Obecnie takie usługi są coraz bardziej dostępne powszechnie, nawet dla osób, które nie zarabiają ogromnych pieniędzy. Dzięki temu może o siebie zadbać każdy, niezależnie od tego, w jakim wieku się znajduje i ile zarabia.

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Jednym z zabiegów, jakie oferuje dzisiejsza medycyna estetyczna, jest mezoterapia mikroigłowa. Przeprowadzana jest ona w profesjonalnych gabinetach lekarskich lub tych kosmetologicznych. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem w całym naszym kraju, a polega na mechanicznym nakłuwaniu poszczególnych warstw skóry, przy pomocy sterylnych igieł o bardzo niewielkiej grubości. Dzięki temu można kontrolowanie uszkadzać naskórek, prowadząc do powstawania na nim miejscowych mikrourazów, a także delikatnych krwawień. W jakim celu się to wykonuje? Pozwala to aktywować procesy regeneracyjne skóry. Wszystkie reakcje, jakie zachodzą dzięki temu procesowi, prowadzą do zwiększenia elastyczności skóry, a więc komórek oraz tkanek, dzięki czemu nasza cera staje się znacznie bardziej jędrna i plastyczna, dzięki czemu wygląda znacznie lepiej. Najczęściej tego typu zabieg wykonuje się zaledwie w pół godziny, dzięki czemu na wizytę nie musimy poświęcać całego dnia, jak wygląda to w przypadku wielu innych zabiegów z medycyny estetycznej. W zależności od naszej woli możemy najpierw na skórę nałożyć znieczulenie miejscowe, przez co czas wykonywania zabiegu może się nieco wydłużyć. Cena takiego zabiegu może się różnić na przykład pod kątem tego, jakie lokalizacje wybierzemy. Ciężko jednoznacznie ocenić więc koszt tej usługi, jednak średnie kwoty za zabieg rozpoczynają się od około 200 złotych.

Mezoterapia mikroigłowa - jak długo utrzymuje się efekt?

To jak długo utrzymują się efekty mezoterapii mikroigłowej jest dla wielu osób najważniejszą informacją dotyczącą tego zabiegu. Zdecydowanie ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ze względu między innymi na to, że skóra każdej osoby może nieco inaczej reagować na zabieg. Szacuje się jednak, że efekty po mezoterapii mikorigłowej mogą być widoczne od kilku miesięcy do nawet półtorej roku po wykonaniu zabiegu. Kiedy ten czas minie, powinniśmy zgłosić się ponownie do gabinetu kosmetologicznego celem powtórzenia zabiegu. Znacznie pomoże to w utrwaleniu efektów na jeszcze dłuższy okres, z czego z pewnością będziemy zadowoleni.

Nie zwlekaj, mezoterapia mikroigłowa w Warszawie to jeden z najlepszych zabiegów medycyny estetycznej, na jaki możesz się zdecydować. Pozwoli Ci to pozbyć się swoich kompleksów. Zahamujesz dzięki temu proces starzenia się, co korzystnie wpłynie na Twój wygląd, a w konsekwencji pozwoli Ci pozbyć się swoich kompleksów.