leasing

Leasing czy wynajem długoterminowy samochodu - co jest bardziej opłacalne?

Co się bardziej opłaca leasing czy wynajem długoterminowy? Pytanie to zadaje sobie coraz większa liczba przedsiębiorców. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ każdy patrzy na to, aby w stopniu maksymalnym ograniczać ponoszone koszta. Warto więc sprawdzić, jakie zalety i wady mają obydwie formy. Całkiem możliwe, że dzięki temu uda się wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie.

Czy pojazd będzie mi potrzebny na własność?

Chcąc sobie samodzielnie odpowiedzieć na pytanie, czy leasing czy wynajem długoterminowy będzie najkorzystniejszą opcją, warto wziąć pod uwagę to, czy ktoś będzie chciał ten pojazd kupić za symboliczną kwotę po zakończeniu umowy. Takie bowiem rozwiązanie oferowane jest wraz z umową leasingową. Do takiego rozwiązania dąży wielu przedsiębiorców. W szczególności tych, którzy dopiero wchodzą na rynek. Nie do końca oni wiedzą, co przyniesie im przyszłość, dlatego też taka oferta może okazać się dla nich najkorzystniejszą z opcji. Warto również uwzględnić to, że biorąc pod uwagę, leasing czy wynajem auta, przy tej pierwszej formie nikt nie ma narzuconej ilości kilometrów, jakie ma do przejechania. A w przypadku osób, które każdego dnia przejeżdżają spore odległości, aby dojechać do klientów, jest to chyba jedna z najważniejszych kwestii. Wystarczy tylko uiścić odpowiednią kwotę wstępną, pamiętając także o uregulowaniu napływających w czasie późniejszym rachunków. Wymienione wyżej cechy nie przesądzając jednak o tym, że wynajem auta w Białymstoku w carforyou.com.pl na długi okres, będzie zupełnie nieopłacalny.

Korzyści płynące z wynajmu samochodu na długi okres

Wbrew pozorom, wynajem długoterminowy pojazdów mechaniczny, jest równie często wykorzystywaną formą. Nie tylko w przypadku dużych korporacji, ale również pojedynczych osób, które niekoniecznie prowadzą działalność gospodarczą. Nawet wielu klientów prywatnych decyduje się na to, aby wykorzystać tę formę. Dlaczego? Chociażby dlatego, że nie chcą mieć kłopotu ze sprzedażą pojazdu. Wystarczy tylko, że poczekają oni do zakończenia okresu umowy, aby móc zwrócić pojazd do wypożyczalni, decydując się na inny, lepszy model. Tak, poniekąd jest to związane z wyższymi kosztami. W końcu będzie to pojazd droższy, ale jak to mówi polskie porzekadło - "kto bogatemu zabroni"? Może jest to powiedziane trochę ironicznie, ale to fakt - wynajem jest nieco bardziej kosztowny, chociaż pozwala pozbyć się wielu problemów, których ludzie lubią sobie zaoszczędzić. Chcąc znaleźć odpowiedź na pytanie, co jest lepsze - wynajem długoterminowy czy leasing - warto również uwzględnić to, czy ktoś chce mieć zapewnioną stałą, miesięczną ratę. Taki koszt dla wielu osób jest "lepszym" obciążeniem. Tzn. nie muszą oni przejmować się tym, czy nowy rachunek nie przyniesie im większych kosztów. Dzięki takiej stałej kwocie ma się zapewnione również wszystkie koszty eksploatacyjne. Aczkolwiek, należy uwzględnić również to, że za samo paliwo trzeba będzie samodzielnie zapłacić. Sam wynajem jest również pewnikiem tego, że otrzymuje się pojazd, który jest w pełni ubezpieczony. Jeżeli takie jest żądanie klienta, może on również wnieść o to, aby pojazd został objęty dodatkowym pakietem ubezpieczeń. Dlatego też już taka usługa może być dla wielu osób odpowiedzią na pytanie odnośnie tego, co jest lepsze - leasing czy wynajem długoterminowy.

Indywidualne preferencje

Jedno jest pewne - analizując tego typu oferty trzeba wziąć pod uwagę swoje indywidualne preferencje, w tym, chociażby koszta, na jakie będzie można pozwolić sobie w każdym miesiącu. Jednakowo leasing co wynajem samochodu ma swoje zalety. Ale obydwa mają również wady, które chyba należy uwzględnić w pierwszej kolejności. Poruszanie się samochodem po mieście jest zdecydowanie łatwiejsze. Zarówno, jeżeli chodzi o obowiązki zawodowe, jak również życie prywatne. Jeżeli więc tylko ktoś może, to powinien zapewnić sobie samochód - z leasingu, czy też z wynajmu, jeżeli nie może pozwolić sobie na jego zakup na własność. Zresztą - nie zawsze sam zakup okazuje się najkorzystniejszym rozwiązaniem.