TOP 5 najlepszych bidonów

Podczas aktywności fizycznej ogromne znaczenie ma nawodnienie organizmu. Aby woda była zawsze pod ręką, warto czasem zainwestować w dobry bidon sportowy. Odpowiedni bidon umożliwi Ci wygodne i zdrowe przechowywanie wody oraz innych napojów. Wybierając odpowiedni bidon, warto zwrócić uwagę, czy posiada on także filtr, który oczyszcza wodę kranową z niebezpiecznych substancji, gwarantując przy tym zdrowie i oszczędność. Jeśli planujesz zakup standardowego bidonu, to według własnych potrzeb możesz wybrać większą bądź mniejszą pojemność dostępną w wielu różnych wariantach kształtów i kolorów. Wiele tego typu butelek umyjesz bez problemu w zmywarce, ponieważ w wielu przypadkach są one wykonane z najwyższej jakości materiałów, które są odporne na uszkodzenia i zniszczenia. Bidony są chętnie stosowane przez sportowców, jak i miłośników rozwiązań eko dla środowiska. Wybór nie zawsze jest prosty, jak mogłoby Ci się wydawać. Podczas decyzji musisz zastanowić się przede wszystkim nad tym, kto oraz w jaki sposób będzie korzystał z takiej butelki. Jaki jest najlepszy bidon?

5. Nalgene Otg 650Ml Spring Green Żółto Zielony

Nalgene OTG 650 ml otwiera ranking na najlepsze bidony. Posiada on zamknięcie na zawiasach i jego kształt pasuje zarówno do większości uchwytów samochodowych jak i koszy rowerowych. Przedmiot ten jest niezwykle łatwy w obsłudze, ponieważ otworzysz go jedną ręką. Doskonale nadaje się do użytku codziennego. Nie zmienia smaku wody ani innych napojów. Można go myć w zmywarce. Tworzywo Tritan™, z którego wykonano butelkę, jest wolne od BPA oraz od BPS. Dodatkowo Tritan™  odporny jest na wysokie temperatury, nie zmienia smaku napojów oraz jest całkowicie bezzapachowy. Podczas długotrwałej fizycznej aktywności przewagą butelki Nalgene OTG może być jej większa pojemność, która wynosi 650 mililitrów.

4. B. Box Passion Tritanowy Bidon do picia fioletowy 450Ml

B. Box Passion Tritanowy ma wyjątkowy kształt trójkąta, co ułatwia trzymanie butelki. Specjalna, silikonowa słomka, którą możesz wyjąć, ustawiona jest pod odpowiednim kątem, pozwalającym wypić wodę lub napój do samego końca. Bidon posiada przeźroczyste ścianki, dzięki czemu możesz kontrolować, ile pozostało Ci napoju. B. Box Passion ma także łatwy system otwierania dzięki przyciskowi oraz zintegrowane zamknięcie, które jest dobrym zabezpieczeniem przed rozlaniem, przeciekaniem, zgubieniem przykrycia oraz zabrudzeniem słomki. Specjalny uchwyt w górnej części butelki pozwala przenosić lub przypiąć ją do taśmy w plecaku. Bidon wykonano z Tritanu™, czyli nowoczesnego tworzywa o właściwościach bardzo zbliżonych do szkła. Tworzywo to nie zawiera w swoim  składzie ftalanów, BPA ani PVC.

3. Bidon Antila Elbrus 500ml

Jeśli szukasz bidonu na lata to model Antila znanej marki Elbrus jest znakomitym wyborem. Charakteryzuje się on wyjątkowym kształtem i funkcjonalnością. Największym atutem tego bidonu wykonanego z silikonu jest fakt, że możesz go złożyć, kiedy go nie używasz oraz rozłożyć, gdy będziesz chciał go napełnić. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Antila ma także sztywny rant, który umożliwia bezpieczne trzymanie i przenoszenie. Dzięki dozownikowi możesz w łatwy sposób pić, a jego gumowe zamknięcie daje Ci gwarancję nieprzeciekania. Antila Elbrus ma wyjątkowo szerokie i praktyczne zastosowanie, które przydaje się w trakcie trekkingu lub biwaku.

2. Bidon Bambaw Termiczny 350 Ml

Do picia zimnych napojów bidon termiczny wykonany ze stali nierdzewnej, będzie najlepszym wyborem. Butelka utrzymuje nawet do 24h niską temperaturę w gorące dni, natomiast wysoką temperaturę utrzymuje do 12 h. Bambaw zamykany jest bambusową pokrywką, z kolei, otwór jest na tyle szeroki, że bez problemu wrzucisz do jego wnętrza kostki lodu lub owoce. Opróżnioną butelkę możesz w prosty sposób wyczyścić z pomocą szczotki do mycia butelek. Bidon jest bezpieczny dla Twojego zdrowia, ponieważ nie zawiera BPA. Możesz mieć pewność, że toksyczne składniki nie przenikną do napojów lub wody. Butelka nie jest malowana, dzięki czemu jest niezwykle odporna na różnego rodzaju zarysowania. Dopełnieniem niepowtarzalnego, neutralnego designu jest bambusowa pokrywka. Ten wielokrotnego użytku termiczny bidon na wodę i napoje jest idealny do pieszych wędrówek, jazdy na rowerze, pracy, podróży oraz wszystkich codziennych czynności.

1. Bidon Lifestraw Filtr Go 1 L Clear

Ranking bidonów zamyka duży LifeStraw Go 2-Stage, który jest zaawansowaną butelką z dwustopniowym filtrem. Produkt ten pozwala na nawodnienie organizmu w każdej chwili, w różnych warunkach. Zastosowany membranowy filtr w technologii HollowFiber, uzdatnia wodę, niweluje pierwotniaki, bakterie, chlor oraz zanieczyszczenia biologiczne i mechaniczne. Filtr węglowy zastosowany w LifeStraw Go 2-Stage poprawia smak wody oraz redukuje różne zapachy. Wkłady, jakie zostały zastosowane w tej butelce: membranowy i węglowy są wymiennymi elementami. Butelkę wykonano z mocnego i lekkiego tworzywa sztucznego, bez dodatku BPA. Niezwykle szczelna zakrętka jest silikonowa i składana, powoduje to, że w wygodny sposób możesz szybko napić się wody.

Dzięki temu, że bidon ma szeroki gwint, pozwala to na dokładne umycie wnętrza. Jeśli wyjmiesz filtr, butelkę możesz także umyć w zmywarce. LifeStraw Go 2-Stage ma różnorakie zastosowanie, ponieważ sprawdzi się podczas trekkingu, jazdy na rowerze, podróży czy też na biwaku.