Naturalna pielęgnacja - 5 wskazówek

Właściwe oczyszczanie twarzy oraz pielęgnacja to aspekty bezwzględnie podstawowe przy utrzymaniu skóry w dobrej kondycji. Bardzo ważne jest, żeby kosmetyki były dopasowane do typu cery, aktualnych potrzeb skóry oraz obszarów, na jakie będą stosowane. Pielęgnacja dzieli się na 5 podstawowych czynności:

  • demakijaż,
  • oczyszczanie,
  • złuszczanie,
  • tonizowanie,
  • nawilżanie.

Dlaczego warto postawić na naturalne produkty do pielęgnacji ciała? Ponieważ zmniejsza to ryzyko wystąpienia podrażnień, alergii, zapchania porów czy rozregulowania wydzielania sebum. W sklepie https://agwiol-natural.pl/ znajdziesz naturalne produkty do pielęgnacji ciała, od kremów pod oczy po filtry przeciwsłoneczne. Co warto wiedzieć o naturalnej pielęgnacji? Poniżej kilka wskazówek:

  1. Kosmetyki naturalne, organiczne, ekologiczne

Kosmetyk naturalny to taki, który został stworzony z naturalnych składników pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego. Nie ma jednak określonego z góry stężenia tego typu surowców. Kosmetyki organiczne z kolei są objęte nieco większymi restrykcjami, niedopuszczalne jest wykorzystywanie do ich produkcji sztucznych barwników, konserwantów i parabenów. Produkty ekologiczne natomiast to takie, w których określona ilość naturalnych składników pochodzi z certyfikowanych upraw ekologicznych. Żeby mieć pewność co do jakości wybranego kosmetyku warto zwrócić uwagę na certyfikaty, np. ECOCERT, COSMEBIO czy COSMOS.

  1. Kosmetyki robione ręcznie w domu

Jeśli masz chwilę czasu, będzie to rewelacyjna alternatywa dla kupowania produktów. Domowej roboty peeling cukrowy nie jest skomplikowany do przygotowania - wystarczy cukier (stopień zmielenia zależy od wrażliwości Twojej cery) oraz sok z aloesu lub oliwa z oliwek. Składniki wymieszaj ze sobą w proporcjach, jakie odpowiadają Ci najbardziej. Drobiny cukru doskonale złuszczą zrogowaciały naskórek, a oliwa lub aloes dogłębnie nawilżą twarz. Do całego ciała, zamiast cukru możesz wykorzystać sól morską. Wymieszaj ją z oliwą, użyj na ciało i zobacz, jak gładka stanie się Twoja skóra.

  1. Oleje roślinne w naturalnej pielęgnacji twarzy i włosów

Oleje to skoncentrowane źródło wielu składników odżywczych, dzięki temu nawilżają skórę. A konkretnie zapobiegają zbyt szybkiej utracie wody z naskórka, ponieważ tworzą na nim zabezpieczający film. Dodatkowo sprawdzą się doskonale do demakijażu twarzy - nic tak dobrze nie rozpuszcza kosmetyków kolorowych jak tłuszcz. Olejki są także świetną bazą do wszelkiego rodzaju kosmetyków, które możesz przygotować samodzielnie w domu. Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, olej doskonale je odżywi i sprawi, że końcówki będą znacznie mniej przesuszone. Pamiętaj, że tłuszcz należy dokładnie zmyć z włosów po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach.

  1. Organiczne filtry przeciwsłoneczne

Są doskonałą alternatywą dla chemicznych filtrów UV, a chronią przed szkodliwym promieniowaniem tak samo dobrze. Dodatkowo są bezpieczniejsze dla naszej skóry - ze względu na naturalny skład, ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest dużo niższe. Pamiętajmy, że nadmierna ekspozycja skóry na słońce jest szkodliwa dla naszego zdrowia, dlatego jej zabezpieczenie (zwłaszcza w okresie letnim) jest bardzo istotne. Ważne, żeby filtr dopasować do rodzaju swojej cery, a poziom ochrony do aktualnie panujących warunków. Jeśli nie lubisz stosować kremów z SPF - postaw na lekki, naturalny podkład lub krem BB, który oferuje taką ochronę.

  1. Szczotkowanie skóry na sucho

Szczotkować można zarówno twarz, jak i całe ciało. Efekty są rewelacyjne - twarda szczotka doskonale złuszcza zrogowaciały naskórek, pozostawiając skórę jedwabiście gładką. Pamiętaj, żeby do twarzy wybrać szczotkę o delikatniejszym włosiu niż do reszty ciała, żeby nie wydołać nadmiernego podrażnienia. Wyszczotkowana skóra doskonale wchłania krem czy serum i dzięki temu kosmetyk dotrze do głębszych warstw naskórka. Regularne szczotkowanie sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona. Szczotkować należy oczyszczoną skórę, wystarczy 1-2 razy w tygodniu (w zależności od potrzeb Twojej skóry).