pierścionek

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Życie we współczesnym świecie wiąże się z pewnymi normami, które wykształcone zostały przez dziesiątki (bądź nawet setki) lat. Jako sztandarowy przykład podać można wręczenie najdroższej naszemu sercu osobie pierścionka w chwili, gdy prosimy ją o rękę. Pierścionki zaręczynowe stanowią osobną kategorię w katalogach produktów jubilerskich. Producenci doskonale zdają sobie sprawę z ich symboliki! W końcu każdy, kto decyduje się na oświadczyny, chce, aby wszystko przebiegło idealnie! A czy jest coś, co w kategorii symboli ma wtedy większe znaczenie od pierścionka?

Indywidualne upodobania - to one mają najważniejsze znaczenie

Decyzja o oświadczynach jest jedną z najważniejszych, jakie podjęte mogą zostać w życiu. Brzmi to jak frazes, ale w żadnym razie nim nie jest! Każdy, kto postanowił poprosić o rękę osobę dla niego najważniejszą, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że od odpowiedzi na zadane pytanie zależeć będzie przyszłość i szczęście dwójki ludzi, oraz ich przyszłej rodziny! Zaręczyny stanowią ogromnie ważne wydarzenie dla obu stron. Jednak to, co je poprzedza, wiąże się niejednokrotnie z dużą dawką stresu dla tego, kto zamierza się oświadczyć. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy, aby był on idealny?

Tutaj warto wsłuchać się wcześniej w głos naszej lepszej połówki. Każdy ma własne, indywidualne upodobania. Dotyczą one wszystkich aspektów naszego życia, także biżuterii. Im więcej informacji uda nam się uzyskać, tym większe prawdopodobieństwo na to, że uda się trafnie odpowiedzieć na pytanie: jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy. Jeżeli jednak decydujemy się poprosić kogoś o to, aby zgodził się zostać naszym małżonkiem, powinniśmy przecież znać go jak własną kieszeń, prawda? To kolejny frazes, który jednak w tym przypadku może okazać się zwodniczy! Nawet jeżeli znamy od wielu lat osobę, którą chcemy prosić o rękę, czy możemy z całą pewnością powiedzieć, że znamy jej gust dotyczący biżuterii? Aby dobrze wybrać pierścionek zaręczynowy, warto przyjrzeć się wcześniej precjozom, które już posiada wybranka naszego serca. W tym przypadku uważna obserwacja może powiedzieć nam więcej niż tysiąc słów - zarówno na temat koloru metalu, jak i ulubionych kamieni szlachetnych!

Diamenty są wieczne

Absolutnym królem kamieni szlachetnych, które zdobią pierścionki zaręczynowe, jest diament, a właściwie brylant. Brylant jest bowiem niczym innym, jak odpowiednio obrobionym przez jubilera diamentem. Gdy głowimy się nad tym, jak dobrze wybrać pierścionek zaręczynowy, warto docenić pewne standardy, które wypracowane zostały przez dziesięciolecia. Brylanty stanowią odzwierciedlenie najwyższego kunsztu jubilerskiego. Ich obróbka wymaga bowiem wieloletniego doświadczenia i prawdziwego talentu. Diament jest wszak najtwardszym z minerałów występujących na świecie w sposób naturalny. Nie przez przypadek jego nazwa, wywodząca się z języka greckiego, oznacza "niepokonany, niezniszczalny". Z tego właśnie powodu znalazł on swoje miejsce w symbolice pierścionka zaręczynowego! Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Decydując się na pierścionek, którego ukoronowaniem jest piękny brylant, czyli obrobiony diament, w klarowny sposób przedstawimy nasze intencje. Będzie on bowiem symbolizował trwałość naszego uczucia i naszych najlepszych zamiarów. Podejmując decyzję o wyborze pierścionka zaręczynowego, warto jednak pamiętać także o innych kamieniach szlachetnych, które mogą stanowić jego ozdobę. Z każdym z nich wiąże się określona symbolika. Szafir jest oznaką czystości i nieśmiertelności, prawdy oraz sprawiedliwości. Polecany jest zwłaszcza osobom ciekawym świata i gotowym na nowe doświadczenia. Często spotkanym kamieniem w pierścionkach zaręczynowych jest także rubin. Jego czerwona, intensywna barwa symbolizuje miłość, pasję i namiętność. Nie przez przypadek już w starożytności łączono go z żywiołem ognia! Wśród najciekawszych kamieni szlachetnych, jakie znaleźć mogą się w zaręczynowym pierścionku, warto wymienić także szmaragd. Jego zielona barwa kojarzona jest z bezpieczeństwem i harmonią.

Bardzo oryginalnym wyborem będzie z kolei tanzanit - jeden z najrzadszych kamieni szlachetnych. Wydobywa się go wyłącznie w Tanzanii (stąd nazwa kamienia). Jego fioletowa barwa idealnie współgrać będzie z przebojową osobowością. Słynie bowiem jako klejnot dodający energii i ma renomę kamienia uwalniającego od wszelakich trosk. Dostępna obecnie na rynku jubilerskim oferta pierścionków zaręczynowych jest wręcz przeogromna, zatem jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy? Najważniejsza powinna być zawsze wiedza na temat upodobań osoby, którą pragniemy poprosić o rękę. Zawsze również warto mieć na uwadze najbardziej klasyczne rozwiązania. Złoty pierścionek (ze złota żółtego, białego lub różowego) zwieńczony pięknym brylantem to nieśmiertelna kombinacja. Warto jednak pamiętać, że inne kamienie szlachetne będą wyborem równie udanym, a zarazem oryginalnym!