Dieta keto - dozwolone produkty

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z nadprogramowymi kilogramami. Oprócz aktywności fizycznej do najpopularniejszych sposobów na schudnięcie należy oczywiście stosowanie wszelkiego rodzaju diet. Zwracanie większej uwagi na produkty, które spożywamy, ma wpływ nie tylko na wagę, ale przede wszystkim zdrowie i dobre samopoczucie. Dieta ketogeniczna należy do jednego z najpopularniejszych sposobów żywienia i wciąż zyskuje nowych zwolenników. Zakłada ona zmniejszenie ilości spożywanych węglowodanów, przy jednoczesnym zwiększeniu w diecie tłuszczów. Normalna dieta zakłada obecność około 50% węglowodanów, 35% tłuszczów i 15% białka. Dieta ketogeniczna zaleca spożywanie posiłków o 80% zawartości tłuszczu oraz około 20% obecności białka i węglowodanów. Przez zmniejszoną ilość węglowodanów w diecie, organizm musi szukać alternatywnych źródeł energii - staje się nim tłuszcz. Dochodzi do procesu rozpadu tłuszczów, czyli ketozy, której następstwem jest zwiększenie stężenia we krwi ciał ketonowych, przewyższających stężenie glukozy. Kiedy węglowodanów jest mniej, mniejsze jest także uczucie głodu. Przy diecie keto je się mniej, zwiększa się natomiast energia i znacznie poprawia samopoczucie. Aby wprawić się w stan ketozy szybciej, możesz dodatkowo stosować mieszankę soli kwasu hydroksymasłowego (BHB); znajdziesz ją np. w produkcie BeKeto KETO NIEZBĘDNIK.

Dieta ketogeniczna jest sposobem żywienia zalecanym szczególnie przy stwardnieniu guzowatym, zespole Retta, zespole Draveta oraz zespole Doose'a. Jeśli jednak należysz do osób, które stosują ją celem schudnięcia,  możesz dodatkowo pokusić się o przyjmowanie suplementów, jak BeKeto KETO WORKOUT, które znajdziesz na stronie beketo.pl. Mają one na celu wspomaganie organizmu w zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Co jeść, a czego unikać przy diecie ketogenicznej

Dieta keto należy do jednej z najpopularniejszych w ostatnich latach. Najważniejszą zasadą, jakiej należy podczas jej stosowania przestrzegać, jest odpowiednie zachowanie proporcji tłuszczów, białek oraz węglowodanów. Trzeba przy tym pamiętać, że należy wybierać przede wszystkim te zdrowe tłuszcze - jeśli wielonienasycone, to tylko z produktów nieprzetworzonych; znajdziesz je np. w rybach. Do produktów, które są zalecane przy diecie ketogenicznej, należą wszelkiego rodzaju mięsa, najlepiej od zaufanych dostawców, ryby i owoce morza, jajka, masło, oliwa, olej kokosowy i pełnotłusty nabiał - zarówno mleko, jak i śmietana i jogurty. Należy zwracać szczególną uwagę na spożywane owoce i warzywa. Najlepiej wybierać te z małą zawartością węglowodanów jak szpinak, brokuł, jarmuż, szparagi, kalafior, cukinia, sałata, ogórek, awokado, kapusta, brukselki czy bakłażan. Istnieje jednak spora lista produktów, których przy diecie keto należy unikać. Będą to przede wszystkim produkty zawierające w sobie zboża. Należy także unikać ryżu oraz kukurydzy. Do "zakazanych" produktów należeć będą ziemniaki, płatki owsiane czy banany - zawierają bowiem zbyt dużą ilość skrobi. Oprócz bananów unikać trzeba takich owoców jak ananas, winogrona, jabłka, pomarańcze czy arbuzy - zawierają zbyt duże ilości cukru. Trzeba wystrzegać się również produktów typu "light" - zawierają bardzo mało tłuszczu, który zastępowany jest najczęściej... tak jest, cukrem!  Nie trzeba chyba wspominać, że absolutnie zakazane przy diecie ketogenicznej są napoje gazowane, słodzone soki i słodycze. Wyjątek stanowią specjalne batony. np. BeKeto SWEET PACK - stworzone specjalnie z myślą o osobach stosujących dietę keto.