Czy można sprzedać mieszkanie z lokatorem?

Każdego roku w Polsce powstają nowe osiedla mieszkaniowe. Banki coraz częściej udzielają kredytów chętnym na zakup wymarzonego mieszkania lub domku jednorodzinnego. Polacy liczniej przeprowadzają się, zmieniając stare nieruchomości na nowe. Nie wszystkich jednak stać na to, aby móc pozwolić sobie na zamianę mieszkania lub kupno nowego. Bardzo popularną metodą - szczególnie wśród młodych ludzi, stało się więc wynajmowanie pojedynczych pokoi lub całych mieszkań. Nic więc dziwnego, że ci, którzy zmieniali miejsce zamieszkania, bardzo często robili wszystko, aby zatrzymać swoje stare lokum. Po co? Właśnie w celu wynajmowania go innym lokatorom. Zarobione pieniądze można było przeznaczyć na spłatę kredytu za nową nieruchomość lub dalej inwestować. W życiu każdego z nas zdarzają się jednak i takie momenty, w których bardzo szybko musimy zmienić plany. Najczęstsze problemy, które spotykają większość Polaków to oczywiście te, które związane są z finansami. Niektóre sytuacje mogą wydawać się być niemal bez wyjścia.

Przykładem, który świetnie wkomponowuje się w niniejszy tekst, będzie skup nieruchomości z lokatorami. Tego tupu problem coraz częściej dotyka tych, którzy marzyli o wynajmowaniu starego mieszkania lub domu, ale w pewnym momencie zaczęło brakować im po prostu gotówki. Jeżeli z jakichś powodów jesteś jedną z takich osób, i chcesz pilnie sprzedać mieszkanie, które wcześniej wynająłeś, to na szczęście można zrobić to sprawnie, szybko i co najważniejsze w 100% legalnie!

Czy można sprzedać mieszkanie z zameldowanym lokatorem?

Aby w odpowiedni sposób przeprowadzić taką transakcję, musisz przede wszystkim pamiętać, że nie ma się czego obawiać. Choć samo hasło sprzedaży mieszkania z osobami w środku może brzmieć w pierwszej chwili dość złowieszczo, to jednak w gruncie rzeczy nie ma takiej praktyce niczego złego. To trochę jak ze zmianą prezesa w dużej firmie. Ktoś, kto staje na czele nowej załogi, zaczyna nimi po prostu zarządzać w miejsce starego właściciela. Takim przykładem posłużyła się zresztą firma Pulo Skup Nieruchomości, która świadczy swoje profesjonalne usługi właśnie w omawianym zakresie.

Jeżeli zatem zastanawiasz się, czy można sprzedać mieszkanie z lokatorem, to tak, można i najlepiej zrobić to współpracując właśnie z wymienioną firmą. Dobre wsparcie solidnego i pewnego partnera, który skupi od nas mieszkanie i będzie w stanie właściwie poprowadzić przez wszystkie kruczki prawne to podstawa. Co oprócz tego można znaleźć w bogatej ofercie Pulo Skup Nieruchomości? Wykwalifikowaną kadrę pracowników, którzy bezpłatnie dokonają wyceny Twojego mieszkania. Dzięki temu szybko przekonasz się, czy oferowane Ci pieniądze są dla Ciebie wystarczające. Niezwykle ważna będzie również umowa, którą sporządzą za Ciebie pracownicy wspomnianej firmy, a będzie ona dotyczyć nie tylko kwoty, jaką dostaniesz za swoje mieszkanie, ale będzie zawierać również wszystkie wymagania prawne, związane z przejęciem przez nich lokatora/rów, których zameldowałeś w domu, który sprzedajesz.

Firmy kupujące mieszkania z lokatorami - współpracuj tylko z najlepszymi!

Ogłoszeń, które można znaleźć w Internecie, a które dotyczą omawianego tematu, jest mnóstwo. Każda firma reklamuje się jako ta, która świadczy jedne z najlepszych dostępnych usług. Prawdy o wielu nigdy się nie dowiemy. Z całą pewnością jednak bardzo ważne jest odpowiednie wybranie tego przedsiębiorstwa, któremu powierzymy zakup naszego mieszkania razem z mieszkającymi w nim lokatorami. Opierając się na powyższych przykładach, bardzo dobrym wyborem będzie więc firma Pulo Skup Nieruchomości. Wieloletnie doświadczenie na rynku, fachowa kadra oraz indywidualne podejście do każdego klienta to połączenie, które powinno być dla Ciebie głównym kryterium przy wyborze firmy, której zaufasz. Tym bardziej że skup nieruchomości z lokatorami dotyczy osób, które zaufał Ci, wynajmując od Ciebie mieszkania. Warto zatem pamiętać i zadbać również i o nich.