Jaki zegarek kupić dla mężczyzny?

Wybór zegarka dla mężczyzny nie jest najłatwiejszym zadaniem. Wybór modeli dostępnych na rynku jest bowiem bardzo duży, a ponadto każdy ma przecież swoje upodobania. Jeżeli jednak przymierzasz się do zakupu nowego czasomierza, dobrze, gdy zwrócisz uwagę na pewne elementy. Wówczas będziesz z całą pewnością usatysfakcjonowany z dokonanego wyboru.

Mechanizm, czyli serce każdego zegarka

Zastanawiając się nad tym, jaki zegarek dla mężczyzny wybrać, pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest jego mechanizm. Na rynku dostępnych jest kilka wariantów. Najpopularniejsze z nich to kwarcowy oraz automatyczny. Ponadto na rynku można spotkać czasomierze zasilane energią słoneczną, a także posiadające mechanizm kinetyczny, będący połączeniem zalet kwarcowego i automatycznego. Nie wszyscy producenci mają jednak takie modele w swojej ofercie.

Mechanizm kwarcowy to najtańsze z dostępnych rozwiązań. Wyposażone są w nie między innymi męskie zegarki Certina. Pomimo stosunkowo niskiej ceny, czasomierze kwarcowe mają wiele zalet. Przede wszystkim ten typ mechanizmu jest niezwykle dokładny, przez co stanowi doskonałą propozycję dla osób zabieganych. Zasadniczo jedyną czynnością eksploatacyjną jest w ich przypadku wymiana baterii, która ma miejsce co kilka lat.

Znacznie bardziej szlachetnym rozwiązaniem są zegarki mechaniczne. Zdecydowana większość modeli posiada naciąg automatyczny, co oznacza, że nakręcają się one samoczynnie pod wpływem ruchu. Rozwiązanie to ma jednak pewną wadę. Otóż wskazanie czasu nie będzie tak dokładne, jak w przypadku zegarków kwarcowych, zatem konieczna będzie regulacja. Mechanizm automatyczny nie wymaga co prawda wymiany baterii, niemniej jednak konieczne będzie jego serwisowanie. Poszczególne elementy ulegają bowiem normalnemu zużyciu, dlatego też nie obejdzie się bez przeglądu u zegarmistrza co kilka lat.

Wygląd zegarka dla mężczyzny

Jeśli stawiasz sobie pytanie, jaki zegarek dla mężczyzny będzie najlepszy, odpowiedź jest prosta - elegancki. Jeżeli potrzebujesz zegarka do typowo formalnych stylizacji, postaw na sprawdzoną klasykę. Najlepszym wyborem będzie więc czasomierz na skórzanym pasku, który nie posiada zbyt wielu komplikacji - najlepiej jeśli będzie to tylko prosty kalendarz. Jeśli zaś chodzi o jego kolorystykę, koperta powinna być pokryta warstwą złota albo srebra, z kolei tarcza powinna być utrzymana w jasnych barwach.

Lepiej będzie wybrać złoto czy srebro? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam, jednakże kolor ten powinien być dopasowany do Twoich dodatków. Jeżeli na przykład posiadasz wieczne pióro ze złotą stalówką i klipsem, wybierz zegarek pokryty warstwą tego samego kruszcu. Jeśli natomiast wolisz srebro i to ono towarzyszy Ci na co dzień, czasomierz również powinien być utrzymany w tej kolorystyce. Bez względu, na co się zdecydujesz, męskie zegarki Certina z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

W przypadku czasomierzy przeznaczonych do noszenia na co dzień nie ma sztywnie określonych reguł doboru. Możesz więc wybierać pomiędzy zegarkami na pasku i bransolecie, utrzymanych w różnych wersjach kolorystycznych, jeśli chodzi o kopertę, jak i tarczę. Nierzadko wskazują one nie tylko godzinę, ale również datę, a niekiedy nawet fazy księżyca, czy też posiadają wbudowany stoper. Co więcej, tego rodzaju zegarki legitymują się zwykle wysokim stopniem wodoodporności, a także posiadają na tarczy fluorescencyjne elementy, które ułatwiają odczytanie godziny w ciemności. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj szkiełka. Droższe modele wyposażone są w szkło szafirowe, które jest bardziej wytrzymałe aniżeli mineralne. Dodatki te z całą pewnością Cię ucieszą, jeśli chcesz nosić swój czasomierz w codziennych sytuacjach.

Nad tym, jaki zegarek dla mężczyzny wybrać, zastanawiają się głównie kobiety, kiedy poszukują odpowiedniego prezentu dla swojej drugiej połówki. Jednakże Panowie sami także miewają z tym problemy. Istnieją pewne zasady, które ułatwiają dokonanie wyboru. Warto się ich trzymać, aby nowy zegarek doskonale komponował się z Twoją stylizacją.