portfel

Jaki portfel męski wybrać?

Każdy mężczyzna zawsze nosi przy sobie wszystko to, co niezbędne. Przeważnie jest to duża liczba kart kredytowych czy też debetowych, prawo jazdy, dowód osobisty i dowód rejestracyjny samochodu. Najlepiej, aby to wszystko znajdowało się w jednym miejscu i można było wszystkie te dokumenty łatwo wyjąć. Dlatego też dobranie odpowiedniego portfela męskiego jest tak ważne. Najlepiej, aby był on wykonany z trwałego materiału, który nie będzie ulegał zabrudzeniu, wytarciu czy też pęknięciom. Jednocześnie dobrze, żeby portfel odzwierciedlał gust swojego właściciela.

Jaki portfel męski wybrać?

Portfel jest dodatkiem, z którego korzysta prawie każdy z nas niezależnie od wieku. To, co różni poszczególne modele, to fason, wielkość, sposób zamknięcia czy też kolor. Rozróżniamy następujące rodzaje portfeli:

  • młodzieżowe – z różnymi detalami w krzykliwych kolorach. Ich zadaniem jest ukazanie pasji właściciela, przywiązanie do ulubionego zespołu, sportu, aktora, bohatera filmu itd.;
  • sportowe – są wytrzymałe, odporne na wodę i kurz;
  • klasyczne dwu- lub trzyczęściowe – wykonane ze skóry ekologicznej lub naturalnej. Kolory klasycznych portfeli męskich to głównie stonowane odcienie, dominują granaty, popiele oraz czerń.

Oprócz klasycznych surowców, możemy wybierać również wśród mniej oczywistych materiałów: lnu, bawełny, poliestru. Z jakich elementów powinny się składać najlepsze portfele męskie? Ważne, aby dodatek ten posiadał:

  • przegródki na dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, karty płatnicze, bankomatowe, kredytowe, karty wstępu na siłownię, kartę wejściową do pracy czy na uczelnię. Przyjmuje się, że sześć do ośmiu przegródek to optymalna liczba i dla większości mężczyzn jest wystarczająca;
  • miejsce na drobne, tzw. bilon. Portfele, które nie posiadają tego elementu są cieńsze, bardziej eleganckie – ale mniej praktyczne;
  • kieszenie na banknoty – zazwyczaj dwie; często używane są też do przechowywania ważnych paragonów;
  • zasuwaną kieszonkę, w której można trzymać ważne, poufne dokumenty,
  • prześwitujące okienko, gdzie można umieścić zdjęcia bliskich.

Jednak aby dodatek ten był w pełni funkcjonalny, nie wystarczą tylko odpowiednie przegródki – należy też stosować jedną, prostą regułę, tzw. zasadę dobrze zarządzanego portfela. Jeżeli nie używa się karty lub dokumentu znajdującego się w portfelu co najmniej raz w miesiącu – trzeba go po prostu wyjąć, żeby nie zajmował miejsca.

Jaki portfel męski kupić, biorąc pod uwagę modele dostępne na rynku?

W zależności od preferowanego modelu portfel może być zapinany za zatrzask czy też rzepy. Dzięki temu będziemy pewni, że nic z niego nie wypadnie. Ważne, aby portfel był starannie wykonany. Należy zwrócić uwagę nie tylko na jakość materiału wykorzystanego do jego produkcji, ale również wykończenie. Szwy powinny być równe, mocne bez żadnych przerw. Brzegi nie powinny się strzępić. Nić powinna była gruba i wytrzymała. Sam szew natomiast nie może posiadać żadnych widocznych przerw. Jeśli portfel posiada zapięcia, w tym zamki, zatrzaski, rzepy – wszystkie te elementy powinny być wykonane surowców dobrej jakości, odpornych na warunki pogodowe oraz różnego rodzaju otarcia i wgniecenia.

Jaki portfel męski będzie najbezpieczniejszy?

Zabezpieczenie przez sczytywaniem RFID to dodatkowy element męskiego portfela, który jest dużą zaletą. Większość osób posiada obecnie karty zbliżeniowe i zdaje sobie sprawę z problemów, jakie może to ze sobą nieść. Portfele RFID mają wbudowaną specjalną membranę, która nie wpływa na ich wygląd i wagę. Zabezpiecza ona karty przed czytnikami, które mogłyby pobrać z nich dane.

Jaki portfel męski wybrać, żeby służył przez długi czas?

Czasem warto po prostu zapytać swoich znajomych: jaki męski portfel polecacie? Sprawdzony przez kogoś zaufanego dodatek z pewnością spełni również nasze oczekiwania. Zadbany, schludny, elegancki, porządny portfel świadczy o jego posiadaczu. Przy wyborze odpowiedniego modelu można podążać za trendami, jakie aktualnie panują – tak samo jak w przypadku ubrań. Warto również mieć kilka modeli na różne okazje, np. jeżeli jest się osobą uprawiającą sporadycznie sporty lub też wyjeżdża się raz do roku na wakacje z rodziną nad morze, dobrze zaopatrzyć się w portfel odporny na wodę i kurz – a na co dzień wykorzystywać klasyczny, skórzany dodatek.